Likums paredz seksuālo pakalpojumu pircējiem 1500 eiro sodanaudu, bet atkārtotas pieķeršanas gadījumā - 3750 eiro sodanaudu.
Prostitūcija Francijā ir legāla, taču aizliegta savešana un suteneru darbība. Seksuālos pakalpojumus aizliegts sniegt arī nepilngadīgajiem.
Valdība apgalvo, ka likuma mērķis ir novērst vardarbību pret sievietēm, taču tā kritiķi brīdina, ka tas liks prostitūtām noiet pagrīdē, tādējādi sevi pakļaujot daudz lielākām briesmām. Likuma pretinieki arī skaidro, ka katram ir tiesības izmantot savu ķermeni, kā pašam labpatīk.
Tiek lēsts, ka Francijā ir vairāk nekā 20 000 prostitūtu. Daudzas no tām ieceļojušas no Austrumeiropas valstīm, piemēram, no Bulgārijas un Rumānijas. Taču liels skaits prostitūtu ir arī no Nigērijas, Kamerūnas, Ķīnas un Dienvidamerikas valstīm.
Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas datiem ārvalstnieku proporcija starp prostitūtām ir 80-90%. Varasiestādes uzskata, ka vairums no tām kļuvušas par cilvēku kontrabandistu bandu upuriem.
Francija par paraugu savam likumprojektam ņēmusi Zviedriju, kur, kā apgalvo varasiestādes, seksuālo pakalpojumu pircēju sodīšana pēdējās desmitgades laikā esot samazinājusi prostitūtu skaitu ielās uz pusi.
Pirms divām nedēļām vairāki desmiti Francijas slavenību, tostarp leģendārā aktrise Katrīna Denēva, parakstīja petīciju, vēršoties pret ieceri sodīt seksuālo pakalpojumu pircējus.
Savukārt oktobrī Francijā tika izplatīts manifests Neaiztieciet manu mauku. "Mēs uzskatām, ka ikvienam ir tiesības brīvi tirgot savu pievilcību un pat gūt no tā prieku," teikts šajā manifestā. "Kad parlaments tiek iesaistīts noteikumu pieņemšanā par seksualitāti, apdraudēta ir ikviena brīvība."