Lai nomierinātu sabiedrības neapmierinātību par iepriekšējā likuma atcelšanu maijā, kā dēļ tika anulētas visas tiesā iesniegtās prasības, jaunais likums tika strauji apstiprināts abās parlamenta palātās. Bez cietumsoda jaunais likums paredz arī līdz pat 45 000 eiro (aptuveni 32 000 latu) lielu naudassodu.
"Upuri var atkal meklēt taisnību, un [viņi] būs labāk bruņoti, jo nozieguma nosacījumi ir labāk definēti un aptver plašāku spektru, un sodi ir daudz proporcionālāki nozieguma nopietnībai," paziņoja tieslietu ministre Kristiāna Tobira. "Kontrakts ir parakstīts un solījums turēts," uzsvēra viens no valdošās Sociālistu partijas deputātiem, norādot uz prezidenta Fransuā Olanda valdības solījumu nekavēties ar jaunā likuma ieviešanu.
Jautājums par seksuālo uzmākšanos sabiedrības uzmanības centrā nonāca pagājušajā gadā saistībā ar bijušā Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) izpilddirektora Dominika Štrausa-Kāna lietu. Štrauss-Kāns tika apsūdzēts seksuāla rakstura uzbrukumā un izvarošanas mēģinājumā, un, lai gan vēlāk šīs apsūdzības tika atceltas, tās pamudināja daudzas sievietes pieprasīt izmaiņas likumā.
Jaunajā likumā seksuāla uzmākšanās definēta daudz plašāk, aptverot lielāku situāciju spektru, tostarp "iebiedēšanu, naidīgus vai apvainojošus" incidentus. Likums aptver arī psiholoģisku mocīšanu darbavietās un transfobiju - bailes no homoseksuāļiem un transdzimuma cilvēkiem.
Jaunais likums stāsies spēkā arī Francijas aizjūras teritorijās Franču Polinēzijā, Jaunkaledonijā un Volisā un Futunā.