65 gadu vecums nav akmenī iekalts, intervijā radio "FranceInfo" sacīja premjere, piebilstot, ka citi risinājumi varētu palīdzēt valdībai sasniegt savu mērķi līdzsvarot pensiju sistēmas līdz 2030.gadam.
Borne paziņoja, ka pensiju reformu plāns tiks prezentēts valdībai 23.janvārī, kam sekos debates parlamentā februāra sākumā.
Detalizētāka informācija par šo plānu tiks publiskota 10.janvārī, apstiprināja premjere.
Makrons uzskata, ka pensionēšanās vecums jāpalielina no 62 gadiem līdz 64 vai 65. Pašreiz Francijā ir viens no zemākajiem pensionēšanās vecumiem Eiropas Savienībā (ES).
Francijā visi strādājošie saņem valsts pensiju. Bez reformām valdībai nākotnē nāktos samazināt pensijas lielumu, norādījis Makrons.
Makrons arī solījis ieviest universālu pensiju sistēmu, kas nomainītu pašreizējos 42 "īpašos režīmus", ko bauda dažādās nozarēs strādājošie, sākot ar dzelzceļniekiem un enerģētikas sektorā strādājošajiem un beidzot ar advokātiem un Parīzes opernama darbiniekiem.
Pensiju reformai, kas ir viens no Makrona ilgtermiņa mērķiem, ir daudz pretinieku un kritiķu.
Arodbiedrības sarīkoja milzīgus protestus un streikus, kad šo reformu mēģināja īstenot pirmo reizi pirms diviem gadiem. Sākoties Covid-19 krīzei, valdība atlika reformas plānus.
Bornei šodien plānotas jaunas sarunas ar arodbiedrību līderiem.