"Šis ir sākums lielam investīciju projektam Grieķijā, kas sniegs labumu valsts ekonomikai," vienošanās parakstīšanas ceremonijā norādīja Krievijas enerģētikas ministrs Aleksands Novaks.
Viņš lēš, ka kopējais dabasgāzes piegāžu apjoms veidos 47 miljardus kubikmetru.
Krievijas Enerģētikas ministrijas preses pārstāve Olga Golanta piebilda, ka abas valstis kopīgi pārvaldīs iecerēto kopuzņēmumu.
Jau ziņots, ka 1100 kilometru garā gāzes cauruļvada TurkStream celtniecību paredzēts sākt šā gada jūnija beigās.
Jūnija sākumā Parīzē notiekošajā globālajā gāzes konferencē gāzesvada sākotnējais nosaukums "Turkish Stream" tika nomainīts uz TurkStream.
Krievijas gāzes koncerns Gazprom maijā publiskoja prognozes, ka TurkStream darbību varētu sākt 2016.gada decembrī, nodrošinot uzņēmumam alternatīvu ceļu, lai transportētu Krievijas gāzi uz rietumiem un izvairītos no cauruļvada izmantošanas cauri Ukrainai.
Pa jauno cauruļvadu, kas Krievijas gāzi transportēs līdz Turcijas robežai ar Grieķiju cauri Melnajai jūrai, tika paziņots 2014.gada decembrī, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēstīja, ka tas aizstās sākotnēji paredzēto gāzes vada projektu "South Stream".
Putins tajā laikā norādīja, ka pašreizējos apstākļos Krievija nevar turpināt gāzes vada projektu South Stream.
Dabasgāzes vadu South Stream bija paredzēts būvēt pa Melnās jūras gultni, apejot Ukrainu. Tas bija viens no galvenajiem Maskavas projektiem, kas tika īstenots nolūkā samazināt atkarību no Ukrainas teritorijā izvietotās gāzes transporta infrastruktūras, eksportējot Krievijas dabasgāzi uz Rietumeiropu.