Prokurors Karmelo Dzukaro intervijā laikrakstam La Stampa nāca klajā ar līdz šim konkrētākajiem apgalvojumiem par nevalstisko organizāciju darbību, ko Eiropas Savienības (ES) robežapsardzības pārvalde Frontex nesen salīdzināja ar taksometru pakalpojumu piedāvāšanu nelegālajiem imigrantiem, kas vēlas nokļūt Eiropā.
Migrantu glābšanā Vidusjūrā iesaistījušās dažādas nevalstiskās organizācijas, gan tādas labi pazīstamas organizācijas kā Glābiet bērnus un Ārsti bez robežām (MSF), gan nesen izveidojušās grupas, piemēram, Maltā bāzētā MOAS.
Tās visas noliegušas, ka sadarbotos ar cilvēku kontrabandistiem, uzsverot, ka tie esot nepamatoti apmelojumi.
ANO dati liecina, ka šogad Vidusjūrā noslīkusi vairāk nekā 1000 nelegālo imigrantu. Gandrīz 37 000 ir izglābti un nogādāti Itālijā.
"Mums ir pierādījumi, ka pastāv tieši kontakti starp vairākām nevalstiskajām organizācijām un cilvēku kontrabandistiem Lībijā," intervijā La Stampa sacīja Dzukaro.
"Mēs vēl nezinām vai un kā mēs varētu izmantot šos pierādījumus tiesā, bet mēs esam diezgan pārliecināti par to, ko sakām - telefonsarunas no Lībijas ar vairākām nevalstiskajām organizācijām, lampas, kas izgaismo ceļu līdz šo organizāciju kuģiem, kuģi, kas pēkšņi izslēdz savus raidītājus," sacīja Dzukaro, piebilstot, ka tie ir pārbaudīti fakti.
Dzukaro vada piecu prokuroru lielu komandu, kas pēta visus migrācijas krīzes tiesiskos aspektus, sākot no cilvēku kontrabandas un beidzot ar nelegālu nodarbināšanu.
La Stampa vēsta, ka prokurori pēta, vai vairākas no nesen izveidotajām nevalstiskajām organizācijām gadījumā nefinansē kontrabandisti, lai atvieglotu nelegālo imigrantu nogādāšanu Itālijā.
Visas organizācijas, uz kurām krīt aizdomu ēna, to noliegušas.