Pagājušajā nedēļā Latvija pēc Covid-19 divu nedēļu kumulatīvā rādītāja bija 16.vietā, bet vēl jūnija vidū Latvijā pat bija reģistrēta visaugstākā saslimstība ar Covid-19 ES.
ECDC aplēses par situāciju divās iepriekšējās nedēļās no 5. līdz 18.jūlijam liecina, ka Latvijā kumulatīvā saslimstība uz 100 000 iedzīvotāju ir samazinājusies līdz 27,7 gadījumiem.
Visaugstākais saslimstības līmenis ES un EEZ valstīs pašlaik ir Kiprā - 1483,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, kam seko Nīderlande un Spānija ar vairāk nekā 600 gadījumiem. Savukārt zemākais saslimstības līmenis ir Polijā ar 3,1 gadījumu uz 100 000 iedzīvotāju.
Igaunijā pēdējo divu nedēļu inficēšanās līmenis uz 100 000 iedzīvotāju ir audzis līdz 50,79 gadījumiem, bet Lietuvā - līdz 34,5 gadījumiem, liecina ECDC dati.
Latvijā ir ievērojami krities arī 14 dienu mirstības rādītājs ar diagnosticētu Covid-19 un iepriekšējās nedēļas beigās tas bija 7,86 gadījumi uz vienu miljonu iedzīvotāju. Latvija gan joprojām ir starp piecām ES un EEZ valstīm ar augstāko mirstību. Augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 uz vienu miljonu iedzīvotāju aizvadītajās divās nedēļās bijusi tikai Rumānijā, Bulgārijā, Grieķijā un Portugālē.
Lietuvā attiecīgais rādītājs ir 3,22, bet Igaunijā - 0,75 gadījumi.
Latvija kopā ar pārējām Baltijas valstīm atrodas arī ECDC veidotās ceļojumu brīdinājuma kartes zaļajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz zemu Covid-19 risku.
Zaļajā zonā pašlaik atrodas lielākā daļa Eiropas reģionu.
Kipra, kā arī vairāki reģioni Spānijā, Nīderlandē un Grieķijā pašlaik atrodas tumši sarkanajā zonā, kura ceļotājiem norāda uz augstu riska pakāpi. Sarkanajā zonā atrodas Portugāle, Malta, Īrija, pārējie Spānijas un Nīderlandes reģioni, kā arī reģioni Grieķijā, Beļģijā, Francijā un Dānijā. Savukārt oranžajā zonā atrodas virkne reģionu Grieķijā, Beļģijā, Horvātijā, Francijā, Itālijā, Dānijā, Čehijā, Zviedrijā un Somijā.
Ceļojumu brīdinājuma karte ir izstrādāta, lai ceļotājiem būtu vieglāk saprotams inficēšanās līmenis dažādos Eiropas reģionos.