"Domāju, Ukrainai jāsaņem visa kara tehnika, kas tai nepieciešama un ko viņi (ukraiņi) var izmantot savas tēvzemes aizstāvēšanai," apmeklējot NATO galveno mītni Briselē, paziņoja fon der Leiena.
Ukrainai jāsaņem ne tikai modernas pretgaisa aizsardzības sistēmas, bet arī cita veida kara tehnika, kas tai nepieciešama valsts aizsardzībai, norādīja EK prezidente.
Mainot savu iepriekšējo nostāju, Vācija pagājušajā nedēļa paziņoja, ka piešķirs Ukrainai aptuveni 40 kājnieku kaujas mašīnas "Marder".
Taču uz Vācijas kancleru Olafu Šolcu tiek izdarīts arvien lielāks spiediens, lai Berlīne beidzot izlemtu nodot Ukrainai arī smagos tankus "Leopard".
Berlīne tomēr uzstāj, ka šādu soli tā varētu spert vienīgi kopā ar citiem sabiedrotajiem.
NATO un ES sadarbības deklarācijas parakstīšanas ceremonijas laikā fon der Leiena uzsvēra, ka Ukraina aizstāv ANO Hartas pamatprincipus, cilvēku pamattiesības un starptautiskās normas.
Iepriekš otrdien atbalstu Ukrainas apgādāšanai ar tankiem "Leopard" izteica arī Bundesvēra rezervistu apvienības prezidents Patriks Zensburgs.
Intervijā mediju grupai "Redaktionsnetzwerk Deutschland" (RDN) Zensburgs norādīja, ka kaujas mašīnas "Marder" sniedz iespēju ātri pārvietot kājniekus no vienas vietas uz otru, taču tās darbojas visefektīvāk kombinācijā ar smagajiem kaujas tankiem.
Tāpēc, viņaprāt, nākamais loģiskais solis ir ukraiņu apbruņošana ar moderniem smagajiem tankiem.
Zensburgs piebilda, ka iespējama arī citas valsts bruņojumā esošo cita tipa tanku piešķiršana Ukrainai.
Dažas Rietumu lielvalstis līdz šim izvairījušās no smago tanku nodošanas Ukrainai, atrunājoties ar iespējamo karadarbības eskalāciju.
Tikmēr tādas valstis kā Polija vai Spānija, kas gatavas nodot Ukrainai to rīcībā esošos tankus "Leopard", nevar to darīt bez Vācijas atļaujas.