Viņš tiksies ar Lietuvas prezidenti Daļu Grībauskaiti, Seima, valdības un augstskolu pārstāvjiem un uzņēmējiem.
Heijera vizītes laikā tiks pārrunātas turpmākās Lietuvas un CERN sadarbības iespējas izglītības, skolotāju kvalifikācijas celšanas un citās jomās.
Lietuvas zinātnieki ar CERN sadarbojas jau kopš 1993.gada, bet valdības līmenī sadarbība aizsākās 2004.gadā, kad tika parakstīta vienošanās par Lietuvas institūciju dalību CERN eksperimentos.
Organizācijas projektos ik gadu piedalās vairāk nekā desmit lietuviešu pētnieki un aptuveni tikpat studentu, kuri atgriežas Lietuvā ar jaunām zināšanām, kontaktiem un kvalifikāciju, savukārt Lietuvas fizikas skolotāji apmeklē CERN, lai iepazītos ar modernākajām fizikas iekārtām.
Kā norāda Lietuvas Izglītības un zinātnes ministrija, cieša sadarbība ar CERN Lietuvas sabiedrībai ļauj iepazīties ar jaunākajiem atklājumiem, bet uzņēmumiem, kas ir atvērti pret zinātni un inovācijām, paver iespējas starptautiskajā tirgū.
Plānots, ka 2016.gada februārī CERN uz Lietuvu atvedīs plašu izstādi, kurā varēs iepazīties ar interaktīvu Lielā hadronu paātrinātāja tuneli, uzspēlēt "protonu futbolu" un tuvāk palūkoties uz jaunākajiem zinātnes un tehnoloģiju sasniegumiem.