Lielbritānija, kas šobrīd pilda G7 prezidējošās valsts pienākumus, cer sanāksmi izmantot, lai atjaunotu Rietumu globālo ietekmi un apspriestu tādus jautājumus, kā ekonomikas atkopšanās pēc pandēmijas, klimata pārmaiņu ierobežošana un attiecības ar Ķīnu un Krieviju.
Ārlietu ministru sanāksmei jāsagatavo augsne ASV prezidenta Džo Baidena pirmajai ārzemju vizītei, kas paredzēta jūnijā, kad jaunais Baltā nama saimnieks ieradīsies uz Lielbritānijā rīkoto G7 samitu.
Uz šīs nedēļas konferenci, kurā piedalās ASV, Francijas, Itālijas, Japānas, Kanādas, Lielbritānijas un Vācijas ministri, uzaicināti arī to kolēģi no Austrālijas, Indijas, Dienvidāfrikas un Dienvidkorejas.
Konference sāksies ar vakariņām pirmdienas vakarā.
Pirms tam Rābs tiksies ar Blinkenu, lai apspriestu abu valstu kopīgos mērķus. Londona cer izmantot Baidena vēlmi atgriezties pie starptautiskajiem centieniem klimata izmaiņu apkarošanā un atjaunot kodolvienošanos ar Irānu, no kuras ASV izstājās iepriekšējā prezidenta Donalda Trampa vadībā.
Rābs svētdien paziņoja, ka G7 izvērtēs arī priekšlikumu izveidot ātrās reaģēšanas mehānismu, lai vērstos pret Krievijas izplatīto dezinformāciju, kā arī iestāsies par atvērto tirgu un demokrātiju, kuru apdraud Ķīna.
"Visās šajās jomās mēs vēlamies būt absolūti stingri, stāvot plecu pie pleca ne tikai ar amerikāņiem, lai cik svarīgi tie nebūtu, bet arī ar mūsu sabiedroto plašāko loku. Tāpēc G7 ir tik svarīga," norādījis Rābs.
Sagaidāms, ka Rābs ar Blinkenu pārrunās arī Lielbritānijas un ASV tirdzniecības sarunas, kas, kā uzskata Apvienotās Karalistes premjerministrs Boriss Džonsons, Londonai paver vienas no lielākajām iespējām pēc izstāšanās no Eiropas Savienības (ES).