Nekādas vienošanās par šādu darījumu vēl neesot panāktas, taču šajās dienās Šanhajas ostu apmeklē Francijas karaflotes kuģu grupa, kurā ir arī viens Mistral klases kuģis Dixmunde. Francijas armijas pārstāvji izteikušies, ka vizītes mērķis ir padziļināt attiecības ar Ķīnas kolēģiem, ņemot vērā, ka šī valsts ir viens no Francijas stratēģiskajiem partneriem.
Ķīnas portāls Want China Times raksta, ka Ķīnai pašai varētu būt mērķis izstrādāt līdzīgu kuģi, taču Francijas izgatavotos kuģus tā varētu iegādāties, lai izmantotu kā modeļus un "nokopētu".
Ķīnas medijs arī raksta, ka Francija šos kuģus varētu pārdot vēl kādai citai valstij, piemēram, Brazīlijai, Kanādai, Ēģiptei vai Indijai. Krievijas vicepremjers Dmitrijs Rogozins gan nule kā izteicies, ka Francijai bez Krievijas atļaujas nav tiesību tirgot tai būvētos Mistral klases kuģus, raksta Sputniknews.com.
Izskanējušas arī baumas, ka Krievijai nepiegādātos kuģus varētu nogremdēt.
Francijas puse arī paziņojusi, ka līguma laušanas gadījumā atmaksās 1,2 miljardus eiro - summu, ko Krievija samaksājusi par šiem kuģiem.
"Francija negrib piegādāt Krievijai letālo bruņojumu," pēc sarunas ar Ukrainas prezidentu Petro Porošenko Elizejas pilī sacīja Olands.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins pirms tam paziņoja, ka Maskava pieprasīs atmaksāt samaksāto summu, ja kuģi netiks piegādāti.
Līgums paredzēja, ka pirmo no diviem kuģiem - Vladivostok - Krievijai bija jāsaņem pērn oktobrī, bet otrs - Sevastopoļ - tiktu piegādāts šajā gadā.