ES un Turcijas panāktā vienošanās par imigrācijas ierobežošanu paredz, ka Turcija uzņems atpakaļ sīriešu imigrantus, kas ierodas Grieķijas salās, apmaiņā pret ES pretimnākšanu vairākos jautājumos, tostarp miljardiem eiro lielu palīdzību un bezvīzu režīmu.
Tomēr ES uzstāj, ka Turcijai vispirms jāizpilda visi 72 vienošanās kritēriji, tostarp jāizdara grozījumi pretterorisma likumā un reformas preses brīvības jomā.
"Jautājumi, kas man ir šajā saistībā, nav pilnībā atbildēti," norādīja Merkele.
Vācijas kanclere pirmdien tikās ar Turcijas prezidentu Redžepu Tajipu Erdoanu. Viņa sacīja, ka "skaidri likusi saprast", ka bažījas par pagājušajā nedēļā Turcijā notikušo tiesiskās imunitātes atņemšanu ceturtdaļai Turcijas likumdevēju, tostarp daudziem kurdu minoritātes pārstāvjiem.
Jau vēstīts, ka Turcija kopš bēgļu krīzes sākuma ir aktīvi iesaistījusies sarunās ar Eiropas Savienību par iespējamo bezvīzu režīmu.
Savukārt Turcijas Eiropas Savienības lietu ministrs Volkans Bozkirs trešdien intervijā britu raidorganizācijai BBC atzinis, ka zaudē cerības uz bezvīzu režīmu ar Eiropas Savienību (ES). ES uzstāj, lai Turcija sašaurina savu terorisma definīciju un izpilda vēl četras prasības, lai kvalificētos bezvīzu režīmam.
(papildināta visa ziņa)