"Es domāju, ka tā būtu abpusēji izdevīga situācija gan mums, gan zviedriem," Norvēģijas raidsabiedrībai NRK skaidroja ministrs. "Viņiem [cietumos] ir brīvas vieta , bet mums ir problēmas ar ieslodzīto izmitināšanu."
Anundsens savu priekšlikumu izklāstījis vēstulē savai Zviedrijas kolēģei Beatrisei Askai. Viņš cer, ka pirmie Norvēģijas ieslodzītie uz Zviedrijas cietumiem varētu tikt pārvesti jau nākamgad.
Norvēģijā trūkst cietuma kameru ieslodzīto izmitināšanai, un policijai tamdēļ nereti nākas atbrīvot noziedzniekus.
"Mēs nevaram samierināties ar situāciju, kāda pašreiz ir valstī," uzsvēra Anundsens. "Mums ir lielas cietumu rindas, un tādēļ mēs esam sazinājušies ar zviedriem, lai noskaidrotu, vai būtu iespējams iznomāt vietas šīs valsts cietumos."
Zviedrijā šogad slēgti četri cietumi un viens aizturēšanas centrs, jo būtiski sarucis to cilvēku skaits, kam piespriests cietumsods.
Lai gan Anundsens atzina, ka nezina, vai saskaņā ar spēkā esošajām tiesību normām būtu likumīgi ļaut Norvēģijas ieslodzītajiem piespriesto cietumsodu izciest Zviedrijā, viņš pauda pārliecību, ka varētu tikt pārņemts Beļģijas izraudzītais modelis. 2009.gadā Beļģija parakstīja vienošanos par daļu cietumnieku izmitināšanu Nīderlandes ieslodzījuma vietās.
Tikmēr Norvēģija izskanējušo ierosinājumu vēl nav oficiāli komentējusi.
Ieslodzīto skaits Zviedrijā pēdējos gados pastāvīgi sarucis, un kopš 2004.gada tas vidēji gadā samazinājies par 1%, savukārt laika posmā no 2011. līdz 2012.gadam tas samazinājies par 6%. Tas galvenokārt skaidrojams to, ka par noziegumiem, kas saistīti ar narkotikām, kā arī par nelielām zādzībām tiek piespriesti mazāki sodi.