Kopš Krievijas īstenotās Krimas aneksijas 2014. gada martā un militārā iebrukuma Austrumukrainā Maskavas attiecības ar Rietumiem ir sasniegušas zemāko punktu kopš aukstā kara beigām. Tomēr, neraugoties uz ES īstenoto sankciju politiku pret Krieviju, atsevišķu bloka dalībvalstu vadītāji turpina uzturēt ciešus kontaktus ar Kremli un regulāri kritizē sankcijas. Redzamākie no viņiem ir Čehijas prezidents Milošs Zemans un Orbāns.
Ungārijas ārlietu ministrs Pēters Sījārto pirms Putina ierašanās mudināja ES uzlabot attiecības ar Krieviju. Viņš norādīja, ka jebkāds "konflikts starp Krieviju un ES ļoti nopietni atsauktos uz Ungāriju, tāpēc mums ir svarīga pozitīva, laba un pragmatiska sadarbība starp Rietumiem un Austrumiem".
Ministrs norādījis, ka ES īstenotās sankcijas pret Krieviju ekonomiski un politiski ir bijušas neveiksmīgas un nav sasniegušas savus mērķus.
"Ungārijas pozīcija ir tāda, ka sankcijas ir nederīgas," Sījārto sacīja ziņu aģentūrai Reuters.
Viņš apgalvo, ka kopš sankciju ieviešanas Ungārijas ekonomika esot zaudējusi 6,5 miljardus dolāru (seši miljardi eiro). "Mums nebūtu jāpriecājas, ka esam nodarījuši pāri Krievijas ekonomikai, jo tās ir sliktas ziņas arī Eiropai."
Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 2. februāra, avīzē Diena!
bet,neviens nezin...
Hitleram arī bija TUVI draugi.
Vārds