Eiropai pēdējās nedēļās atkal kļūstot part pandēmijas epicentru un valdībām nosakot jaunus ierobežojumus, augusi arī daļas sabiedrības noraidošā reakcija pret tiem. Vardarbīgi protesti pret valdības noteiktajiem ierobežojumiem slēgt restorānus un bārus sešos vakarā un uz mēnesi vispār slēgt sporta klubus, teātrus un kinoteātrus, kas stājās spēkā pirmdienas vakarā, notikuši vairāk nekā desmit Itālijas pilsētās, ziņo BBC.
Epicentrs – Eiropa
"Strādāšana no mājām, skolēnu mācīšanās attālināti, atņemtā iespēja atzīmēt nozīmīgus datumus ar ģimeni un draugiem, nespēja būt tur, kur notiek atvadas no mīļajiem, tas viss ir smagi, un iestājies nogurums no tā ir reāls," virtuālā brīfingā pirmdien teica Gebrejesuss. Vienlaikus viņš piebilda: "Mēs nedrīkstam padoties. Līderiem jāatrod līdzsvars starp ikdienas dzīves traucējumiem ar nepieciešamību pasargāt mediķus un veselības aizsardzības sistēmu laikā, kad tiek pārslogota intensīvā aprūpe." PVO ģenerāldirektors arī brīdināja nepieļaut pandēmijas politizāciju: "Tur, kur nacionālā līmenī notikusi politiska šķelšanās, kur uzkrītoši netiek respektēta zinātne un veselības profesionāļi, tur ir izplatījies apjukums un inficēto un mirušo skaits strauji audzis. Ja līderi reaģē ātri, tad vīrusu var ierobežot."
PVO Veselības ārkārtas situāciju programmas izpilddirektors Maikls Raians preses konferencē uzsvēra, ka Eiropa pašlaik ir kļuvusi par Covid-19 epicentru. "Pašlaik mēs Eiropā krietni atpaliekam no vīrusa. Lai to mainītu, ir nepieciešams nopietns paātrinājums tajā, ko darām un, iespējams, daudz plašākaptverošs dažādu nepieciešamo ierobežošanas pasākumu kopums," Raiana teikto citē ITV. Viņš piebilda – ja Eiropas valstis ieviesīs stingrākus ierobežojumus, varēs atgūt kontroli pār vīrusa izplatību, pastāvot rūpīgai un plašai sabiedrības veselības kontrolei.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 28. oktobra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!