37 gadus vecā Radži, kas vēlēšanu pirmajā kārtā izcīnīja 35,2% balsu, sacentīsies ar 55 gadus veco Roberto Džaketi, kurš pārstāv Itālijas premjera Mateo Renci vadīto kreisi centrisko Demokrātisko partiju (PD).
Džaketi vēlēšanu pirmajā kārtā ieguva 24,9% balsu.
Pašvaldību vēlēšanas svētdien notiks 126 Itālijas pilsētās, kurās mēru neizdevās ievēlēt pirmajā kārtā 5.jūnijā. Tomēr vislielākā uzmanība pievērsta Romai un Milānai, kur opozīcijas uzvara radītu nopietnu spiedienu uz Renci, lai gan viņš paziņojis, ka vēlēšanu rezultāti neietekmēšot valdības darbu.
Oktobrī Itālijā plānots referendums par parlamenta augšpalātas Senāta pilnvaru ievērojamu samazināšanu, bet 2018.gadā Itālijā gaidāmas kārtējās parlamenta vēlēšanās, kurās opozīcija varētu radīt nopietnu konkurenci Renci partijai.
Romas mēra vēlēšanas būs pārbaudījums arī M5S, kas sabiedriskās domas aptaujās ir otra populārākā partija aiz PD. Ja tai izdosies gūt uzvaru Romā, tā ievērojami palielinās savas izredzes nākamajās parlamenta vēlēšanās.
Tomēr, lai kurš arī sēstos Romas mēra krēslā, viņu sagaida daudz risināmu problēmu.
Iepriekšējais galvaspilsētas mērs Ignacio Marīno no PD bija spiests atkāpties tēriņu skandāla dēļ, un vairāki desmiti amatpersonu tiek tiesāti par saistību ar mafiju, bet pilsētas administrāciju plosa korupcija.
Kamēr Romā PD zaudējums ir teju droši prognozējams, Milānā rezultāti ir grūtāk paredzami.
PD mēra amatam izvirzījusi Džuzepi Salu, kas vadīja pagājušajā gadā pilsētā notikušo pasaules tirdzniecības izstādi EXPO. Pirmajā kārtā Sala izcīnīja 41,7% balsu, bet viņa tuvākais konkurents mēreni labējais kandidāts Stefāno Parīzi ieguva 40,8% balsu.
Renci partijas kandidāti varētu uzvarēt arī Boloņā un Turīnā, lai gan arī tur nopietnu konkurenci radījusi M5S.
Tikmēr Neapoli PD faktiski atzinusi jau par zaudētu, un tur, visticamāk, savu amatu saglabās pašreizējais mērs Luidži de Magistris, kas viņa vadīto pilsētu pasludinājis par "no Renci brīvu zonu". Viņš ir bijušais prokurors, kas vēlēšanās startē kā neatkarīgais kandidāts.
Zaudējums Milānā, Turīnā vai Boloņā būtu nopietns brīdinājums PD un varētu izraisīt šķelšanos partijas rindās.
Renci, kas amatā stājās 2014.gadā, izpelnījies neapmierinātību paša partijas kreisajā spārnā, kura pārstāvji uzskata, ka viņa vadībā PD politiskajā spektrā pārlieku novirzījusies pa labi.