Šogad PEK tika rīkots Budapeštā, nevis, kā ierasts, Jeruzalemē, lai tādējādi paustu satraukumu par Ungārijā pieaugošo antisemītismu, un kongresa plenārsēdē tika apstiprināta rezolūcija, kurā Ungārijai valdībai izteikta prasība atzīt faktu, ka "Jobbik" rada "fundamentālus draudus" valsts demokrātijai.
"Tagad visiem demokrātiskajiem spēkiem jārīkojas pret šīm mūsdienu ekstrēmisma izpausmēm," teikts rezolūcijā, kurā izteikta prasība, lai Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans parakstītu starptautisko deklarāciju par antisemītisma apkarošanu.
Trīs dienas ilgajā kongresā, uz kuru pulcējās ebreju kopienu līderi no aptuveni 100 valstīm, galvenā uzmanība bija pievērsta tieši "Jobbik" darbībai. Kongresa atklāšanas sēdē svētdienas vakarā delegātus uzrunāja arī Orbans, kurš kategoriski nosodīja antisemītismu, taču "Jobbik" savā runā tā arī nepieminēja.
"Viņš palaida garām zelta iespēju," izteicās PEK prezidents Ronalds Lauders, kurš, uzaicinot Ungārijas premjeru, bija lūdzis konkrēti nosodīt populistisko partiju, kas 2010.gada vēlēšanās ieguva 17% balsu un pastāvīgi piesaista mediju uzmanību ar savu antisemītisko un pret čigāniem vērsto retoriku.
Tomēr Lauderam vēlāk nācās atvainoties, jo Orbans vēl pirms kongresa intervijā izraēliešu laikrakstam "Yedioth" bija paziņojis, ka "Jobbik" rada patiesus draudus demokrātijai.
Kā ziņots, tikmēr "Jobbik" kongresa priekšvakarā sestdien Budapeštā sarīkoja mītiņu "Pret boļševismu un cionismu".
pamatvertiba