Bijušais Francijas prezidents Fransuā Miterāns 1989.gadā, kad sabruka Berlīnes mūris, ierosināja ideju par Eiropas valstu konfederāciju, kas izpelnījās interesi, bet nekad tā arī netika realizēta.
Makrons ir ierosinājis apvienot kopienā "demokrātiskas Eiropas valstis, kas ievēro mūsu vērtību kodolu un kas tiecas vai nevēlas pievienoties Eiropas Savienībai".
Aktualizējot šo ideju 9.maijā, Makrons sacīja, ka šādā kopienā būtu vieta arī Lielbritānijai, kas nesen izstājās no ES.
Komentējot Makrona plānu, Trasa intervijā Itālijas laikrakstam "Corriere della Sera" norādīja, ka dod priekšroku balstīties uz struktūrām, kas jau sekmīgi strādā, piemēram, G7 vai NATO.
"Reaģējot uz Krievijas un Ukrainas krīzi, mēs ļoti labi strādājam G7 un ar ES, lai ieviestu sankcijas pret Krieviju," sacīja Trasa, piebilstot, ka Londona sadarbojas ar Eiropas valstīm, lai sniegtu Kijivai militāro palīdzību.
Trasa norādīja, ka Lielbritānija darbojas arī Apvienotajos reaģēšanas spēkos (JEF), kuros iekļautas arī Skandināvijas valstis, kā arī tai ir lieliska divpusēja sadarbība ar sabiedrotajiem, tai skaitā Itāliju.
"Mēs uzskatām, ka šie elastīgie līgumi, kas mums jau ir, darbojas ļoti labi; mēs esam apmierināti ar šīm struktūrām," paziņoja Trasa.