Krievijas Aizsardzības ministrija naktī uz pirmdienu izplatīja paziņojumu, kurā teikts, ka 4. jūnija rītā Ukrainas spēki sākuši lielmēroga uzbrukumu piecos frontes posmos Dienvidu – Doneckas virzienā. Uzbrukumā esot bijuši iesaistīti seši mehanizētie un divi tanku bataljoni. "Pretinieka mērķis bija pārraut mūsu aizsardzību frontes posmos, ko tas uzskata par visvājāk aizsargātajiem. Savus uzdevumus pretinieks neizpildīja, panākumu nebija. Krievijas spēku Austrumu grupējuma prasmīgās rīcības rezultātā Ukrainas bruņoto spēku zaudējumi sasniedza vairāk nekā 250 cilvēkus, 16 tankus, trīs kājnieku kaujas mašīnas un 21 bruņumašīnu," bija teikts Krievijas Aizsardzības ministrijas paziņojumā.
Savukārt Ukrainas bruņoto spēku stratēģiskās komunikācijas pārvaldes pēc tam izplatītajā paziņojumā teikts, ka Krievijas bruņotie spēki "aktivizē informatīvi psiholoģiskās operācijas", izplatot patiesībai neatbilstošu informāciju par Ukrainas un Krievijas bruņoto spēku darbībām. "Ar mērķi demoralizēt ukraiņus un maldināt sabiedrību (arī pašu sabiedrību) Krievijas propagandisti izplata patiesībai neatbilstošu informāciju par pretuzbrukumu, tā virzieniem un Ukrainas armijas zaudējumiem. Pat tad, ja pretuzbrukums nenotiek. Tam ir sagatavoti veci video un foto, kuros redzama sašauta tehnika, nogalinātie un sagūstītie, kā arī citi patiesībai neatbilstoši materiāli," teikts Ukrainas paziņojumā.
Lielbritānijas Aizsardzības ministrijas izlūkošanas informācijas apkopojumā vakar teikts, ka Krievija maijā veikusi vairāk nekā 300 Irānā ražoto dronu Shahed uzbrukumus Ukrainas teritorijai, kas ir bijis visintensīvākais šīs ieroču sistēmas izmantojums šā kara laikā. Iespējams, ka Krievija izmantojot tik daudz trieciendronu, lai spiestu Ukrainu iztērēt daudz moderno pretgaisa aizsardzības raķešu. Tomēr šie Krievijas uzbrukumi neesot bijuši īpaši sekmīgi, jo Ukraina neitralizējusi vismaz 90% Krievijas raidīto dronu, izmantojot tās rīcībā esošās vecākas un lētākas pretgaisa aizsardzības sistēmas.