Vienošanās paredz, ka ap 40 miljardiem eiro tiks novirzīti kompensācijām četrām federālajām zemēm, kurās atrodas brūnogļu raktuves un tās izmantojošas spēkstacijas, – Saksijai-Anhaltei, Saksijai, Ziemeļreinai-Vestfālenei un Brandenburgai. Šī nauda paredzēta jauniem infrastruktūras attīstības projektiem no ogļu ieguves un izmantošanas atkarīgajos reģionos un šajā nozarē strādājošo pārkvalifikācijai. Raktuves un firmas, kas ražo enerģiju šajās spēkstacijās, varēs saņemt kompensāciju par negūto peļņu.
BBC gan atzīmē, ka izskanējušas bažas par potenciālu elektroenerģijas trūkumu nākotnē, jo paralēli paredzēts tuvāko divu gadu laikā atteikties arī no atomelektrostacijām. Paredzams, ka valdība jau šā mēneša laikā sagatavos likumu par atteikšanos no ogļu izmantošanas enerģijas iegūšanai. Tā cer, ka parlaments to varētu pieņemt šā gada vidū.
2017. gadā Vācijā tika izmantoti 44% no Eiropas Savienībā izmantotajām brūnoglēm, kas tiek uzskatītas par netīrāko ogļu veidu. Vācijas valdība paredzējusi jau šogad slēgt astoņas spēkstacijas, kurās izmanto brūnogles.
Vācijas vides ministre Svenja Šulce uzsvērusi: Vācija ir pirmā valsts, kas likumos apstiprina atteikšanos no kodolenerģijas un ogļu izmantošanas enerģijas iegūšanai.
Ha,ha
ļuļa
Smadzenes