Policijas arodbiedrības GdP vadītāja vietnieks Jorgs Radeks sacīja, ka šajā plānā nav ņemtas vērā citas robežas.
"Tam, visticamāk, sekas būs tādas, ka pēc diviem vai trīs mēnešiem tranzīta centri Bavārijā būs tukši un būs [migrantu] pieplūdums citur," viņš piebilda.
Jau vēstīts, ka Merkele krīzes sarunās pirmdienas vakarā panāca vienošanos imigrācijas jautājumos ar Zēhoferu, atrisinot nesaskaņas, kas apdraudēja valdības pastāvēšanu.
Vienošanās paredz uz Vācijas dienvidu robežas izveidot tranzīta centrus, lai apturētu to nelegālo imigrantu ieplūšanu Vācijā, kas kā patvēruma meklētāji jau reģistrējušies kādā citā Eiropas Savienības (ES) dalībvalstī.
Bavārijai ir gara robeža ar Austriju, taču Vācija robežojas arī ar Poliju un Čehiju austrumos, Beļģiju, Franciju un Nīderlandi rietumos un Šveici dienvidrietumos.
GdP arī kritizēja vienošanās pieņēmumu, ka šie slēgtie migrantu centri nekvalificēsies kā Vācijas teritorija. Arodbiedrība norādīja uz tiesas lēmumu 2015.gadā, ka robežas šķērsošana nozīmē iekļūšanu Vācijas teritorijā.
Radeks arī norādīja, ka valdības plāns var nebūt tiesiski dzīvotspējīgs, jo likums nosaka, ka persona var tik aizturēta tikai līdz 24 stundām, ja vien nepastāv pierādījumi, ka persona ir pastrādājusi noziegumu.
Policijas arodbiedrības DPolG vadītājs Ernsts G. Valters laikrakstam Handelsblatt sacīja, ka līdzīgam mērķim, kā iecerēts jaunajā plānā, varētu izmantot jau esošos migrantu aizturēšanas centrus.
bet
ko tas atgaadina