Publikācijā mēģināts atbildēt uz jautājumu, kādēļ „melnajā tirgū” amerikāņu karšu vērtība ir daudz zemāka, nekā Eiropas analogu vērtība? Levi Ganderts, bijušais ASV slepeno dienestu darbinieks, bet pašlaik vienas no Team Cyrmu (nekomerciālas organizācijas, kas pēta drošību internetā) nodaļām vadītājs, uzskata, ka cēloņi meklējami pieprasījuma un piedāvājuma attiecībās, kā arī interneta ēnu ekonomikas struktūrā.
Interneta ēnu ekonomiku var nosacīti iztēloties kā piramīdu. „Pašā augšā atrodas noziedznieki – novatori un paši apdāvinātākie hakeri. Tieši viņi uzlauž lielās datu bāzes, un viņu vidū ir ļoti daudz Krievijas un Austrumeiropas iedzīvotāju,” teikts rakstā.. Šie cilvēki zog kredītkaršu datus un tirgo tos dažādiem pārdevējiem un starpniekiem. No starpniekiem datus iegūst „gala lietotāji” – krāpnieki. Daudzi no viņiem atrodas Ziemeļamerikā, kur ir ļoti vienkārši veikt krāpnieciskas darbības ar kredītkartēm, norāda eksperts.
Eiropas kartes ASV noziedznieki daudz augstāk vērtē tādēļ, ka Ziemeļamerika atpaliek no Eiropas karšu aizsardzības pasākumu ziņā. Norēķinoties ar Eiropas čipkarti, ir jāievada PIN kods, kamēr ASV banku čipkartēm tas nav nepiepiešams. Bez tam daudzas Eiropas bankas brīvdienās operācijas apstrādā palēnināti un krāpnieki izmanto šo faktu – klonē Eiropas kartes un brīvdienās dodas pēc iepirkumiem, paskaidrojis speciālists.
L. Ganderts sarunas beigās norādījis uz vēl vienu īpatnību: amerikāņu kredītkaršu numuri „melnajā tirgū”ir lēti arī tādēļ, ka tos nozagt ir ievērojami vieglāk.