Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Zviedrija vairs automātiski neizsniegs uzturēšanās atļaujas sīriešiem

Zviedrijas Migrācijas pārvalde vairs automātiski neizsniegs uzturēšanās atļaujas visiem patvēruma meklētājiem no Sīrijas, pārtraucot līdzšinējo labvēlīgo politiku, kas pēdējo sešu gadu laikā ļāvusi vairāk nekā 100 000 sīriešu iegūt uzturēšanās tiesības Zviedrijā.

2013.gada septembrī Zviedrija kā pirmā valsts pasaulē faktiski pilnībā atvēra savas robežas visiem, kas glābās no pilsoņkara Sīrijā, un Migrācijas pārvalde atzina, ka ikviens sīrietis, kas nonācis Zviedrijā, ir tiesīgs saņemt pastāvīgās uzturēšanās atļauju.

Taču ceturtdien pārvalde izplatīja paziņojumu presei, kurā teikts, ka līdzšinējā prakse tiek izbeigta.

Pārvalde atzinusi, ka situācija Sīrijā tagad ir nedaudz uzlabojusies un ka vispārējais apdraudējums pilsoņu dzīvībai ir mazinājies. Tāpēc pārvalde atgriežas pie sīriešu patvēruma meklētāju lietu izskatīšanas saskaņā ar standarta procedūru.

Zviedrijas Migrācijas pārvalde tagad uzskata, ka Damaskas un tai pieguļošo dienvidu provinču iedzīvotāji vairs nevar pretendēt uz patvērumu, pamatojoties vienīgi uz savu dzīvesvietu. Tas pats attiecas arī uz vairāku citu reģionu iedzīvotājiem.

Tomēr jaunā kārtība attieksies vienīgi uz tiem sīriešiem, kas Zviedrijā ieradīsies pēc šī lēmuma pieņemšanas, un neietekmēs tos, kas vēl gaida lēmumus savās lietās.

Tas arī nenozīmē, ka par drošām atzītajās provincēs dzīvojošo patvēruma lūgumi automātiski tiks noraidīti.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Ķīna brīdina par jaunu auksto karu(3)

Lai arī divu pasaules varenāko valstu attiecības nekad nav bijušas izteikti draudzīgas, tās ievērojami pasliktinājušās Donalda Trampa prezidentūras laikā. Jaunus saasinājumus maijā izraisīja ASV ...

Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits