Salīdzinājumam Latvijas iekšzemes kopprodukts pērn bija 29,5 miljardi eiro faktiskajās cenās.
Gandrīz trešdaļu turības kopš gada sākuma zaudējis Genadijs Timčenko, liecina pasaules 500 bagātāko cilvēku saraksts "Bloomberg Billionaires Index" (""Bloomberg" miljardieru indekss").
Padomju armijas virsnieka dēls Timčenko, kurš kopš 90.gadu sākuma draudzējies ar tagadējo Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu, lielāko daļu savas bagātības ieguvis kā Krievijas gāzes uzņēmuma "Novatek" īpašnieks. 69 gadus vecā Timčenko turība tagad nokritusies līdz 16 miljardiem dolāru, liecina "Bloomberg" aplēses.
Cita "Novatek" īpašnieka Leonīda Mihelsona aktīvu vērtība šogad sarukusi par 6,2 miljardiem dolāru, savukārt enerģētikas kompānijas "Lukoil" prezidents Vagits Aļekperovs zaudējis apmēram 3,5 miljardus dolāru, uzņēmuma akcijas vērtībai šajā laika posmā samazinoties par gandrīz 17%.
Krievijas 23 miljardieru aktīvu vērtība pašlaik ir 343 miljardi dolāru, liecina "Bloomberg" dati. Gadumijā tā bijusi 375 miljardi dolāru.
Šonedēļ akciju tirgi piedzīvoja kritumu pēc tam, kad Putins pirmdien atzina Maskavas uzturēto kaujinieku bandu pašpasludinātās Doņeckas un Luganskas "republikas".
Tādai rīcībai sekoja ASV, Eiropas Savienības un Lielbritānijas sankcijas. Vācija ir apturējusi gāzesvada "Nord Stream 2" projektu, bet Lielbritānija noteikusi sankcijas piecām Krievijas bankām un trim bagātniekiem, tostarp Timčenko.
Lielbritānijas sankcijas vērstas arī pret 65 gadus veco Borisu Rotenbergu un viņa brāļadēlu 48 gadus veco Igoru Rotenbergu, kuru ģimenes bagātību vairojušas ar gāzesvadu būvniecības firmu "Strojgazmontaž".
Igora Rotenberga tēvs Arkādijs agrāk bija Putina džudo treniņcīņu partneris un 2019.gadā pārdeva savas daļas 2008.gadā dibinātajā gāzesvadu kompānijā par 1,3 miljardiem dolāru. No sava jaunākā brāļa Borisa mazākuma daļu uzņēmumā viņš bija nopircis piecus gadus agrāk, kad abi brāļi Rotenbergi un Timčenko tika iekļautu sankciju sarakstā, ko ASV izveidoja pēc tam, kad Krima anektēja Ukrainas Krimas pussalu.