Pēdējā gada laikā šādu cilvēku skaits pieaudzis par 11 procentpunktiem. Tiesa gan, arī 38% atzīme nav rekords, jo 2012.gada oktobrī un 2013.gada oktobrī tādu cilvēku bija attiecīgi 40% un 45%.
Putina palikšanu Kremlī arī pēc 2024.gada vēlas 54% aptaujāto, konstatēts pētījumā. Šādu cilvēku skaits maksimumu sasniedza 2017.gada augustā - 67%.
Cilvēku proporcija, kuriem ir grūtības atbildēt, noslīdējusi līdz rekordzemām atzīmei - 8%. Iepriekš šis skaitlis bijis no 14% līdz 26%.
Kā laikrakstam Vedomosti skaidroja Levadas centra direktors Ļevs Gudkovs, pēdējā laikā cilvēki arvien mazāk tic tam, ka Putins spēs valsti izvilkt no arvien sliktākās ekonomiskās situācijas, bet pēc pensiju reformas prezidents vairs nav pasargāts no kritikas.
"Viskritiskāk pret viņu izturas 25-30 gadus veci cilvēki, kas ir nodrošinātāki un izglītotāki, grupa, kas pēc zināma laika uzdos toni. Maskavā šādas nostājas ir izteiktas maksimāli, tās kļūs arvien ietekmīgākas, un mēs redzēsim, ka negatīvas tendences attieksmē pret prezidentu pastiprinās," sacīja Gudkovs, skaidrojot, ka Putina autoritāte balstās apstāklī, ka viņam nav redzamas alternatīvas, un viņš arvien biežāk tiek uztverts kā rutīnas cilvēks, kas nav spējīgs situāciju uzlabot.
Uz dzīves līmeņa pasliktināšanās fona sabiedrībā vairojas aizkaitinājuma līmenis, un to nav ar ko neitralizēt, kā vien ar represijām, kam savukārt ir pretējs efekts, norādīja Gudkovs.
skats no malas
Scorseze
Irlielāmērāticams