Svarīga sarunu sadaļa būs militārais konflikts Sīrijā, kurā abas valstis ir iesaistītas – kopš janvāra krievu un turku militārie spēki tur veic kopīgu operāciju pret teroristisko organizāciju Islāma valsts. Tajā pašā laikā Maskava un Ankara Sīrijā cenšas īstenot savas individuālās intereses.
Krievija ir Sīrijas autoritārā prezidenta Bašāra el Asada tuvākais sabiedrotais, bet Turcija atbalsta opozīcijas grupējumus, kas cīnās pret Asada režīmu. Tāpēc analītiķi domā, ka Maskavai un Ankarai būs svarīga loma Sīrijā karojošo pušu nosēdināšanā pie miera sarunu galda, lai tās vienotos par izpostītās valsts nākotni.
Domnīcas USAK analītiķis Kerims Hass uzskaita četrus galvenos punktus, kurus saistībā ar Sīriju Maskavā apspriedīs Erdogans un Putins. "Pirmkārt – turpmāka sadarbība Alepo un apkārtējās provincēs. Otrkārt – miera sarunās un noregulējuma procesā iesaistīto valstu loka paplašināšana (iesaistot arī Kataru, Saūda Arābiju un citas reģiona valstis). Treškārt – izlemt par turku un krievu sadarbību [Islāma valsts kontrolēto pilsētu] Rakas un Menbižas atbrīvošanā. Ceturtkārt – noskaidrot Krievijas nostāju pret kurdu bruņotajām vienībām, kas cīnās Sīrijā," viņš sacīja ar Krievijas oficioziem saistītajam portālam Russia Beyond The Headlines.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena piektdienas, 10.marta, numurā!
dictatorshit
Sara