Putins, visticamāk, Ukrainā centīsies turpināt parastās militārās operācijas, lai noturētu patlaban okupētās teritorijas, iekarotu jaunas pozīcijas un radītu apstākļus Rietumu atbalsta kritumam, kas, kā viņš sagaida, notiks šoziem.
Putins diez vai izies uz eskalāciju ar taktisko kodolieroču pielietošanu, ja vien negaidīts Krievijas armijas krahs nenovedīs pie Ukrainas karaspēka nekontrolētas virzības uz priekšu visā karadarbības teritorijā.
Šāda situācija ir iespējama, bet mazticama, norāda ISW.
ISW arī analizē Putina darbības, lai "salauztu Eiropas gribu", ziemā pārtraucot Krievijas energoresursu piegādes.
Tomēr, kā norāda ISW, Eiropas valdības ir sagatavojušas savus iedzīvotājus sarežģītai ziemai, maksimāli nodrošinoties ar energoresursiem, un ir radījušas apstākļus energoresursu patēriņa samazināšanai pat uz nozīmīgu ekonomisko zaudējumu rēķina.
Šīs darbības liecina par to, ka Eiropa līderi ir gatavi spiedienam, ar ko, domājams, sastapsies, aukstās sezonas sākumā.
Putins var cerēt, ka Eiropa nespēs izturēt šo spiedienu visas ziemas garumā, tomēr tas kļūs skaidrs, iestājoties pašam bargākajam salam.
Kā pieļauj ISW, Putins varēs vērot ziemas ietekmi uz eiropiešu gribu, lai izlemtu, vai pavasarī sūtīt uz Ukrainu jauniesauktos, vai ķerties pie citiem darbības veidiem.