"Krievija ir ļoti nopietni investējusi šajā krīzē, politiski, diplomātiski un tagad arī militāri," laikrakstam Kommersant sacīja Čurkins, norādot uz Minhenē pagājušajā nedēļā panākto apņemšanos panākt ugunspārtraukšanu Sīrijā.
"Tādēļ mēs vēlētos, lai arī Asads atbild uz to," sacīja Čurkins, piebilstot, ka Asada nostāja pagaidām nav saskaņā ar Krievijas diplomātiskajiem centieniem.
Minhenē pagājušajā nedēļā 17 valstis, kas atbalsta Sīrijas miera procesu, vienojās strādāt pie ugunspārtraukšanas, aplenkumu atcelšanas un sarunu atsākšanas.
Tikmēr Asads intervijā aģentūrai AFP pagājušajā nedēļā solīja atgūt kontroli pār visu Sīriju.
Čurkins uzsvēra - ja Sīrijas režīms sekos Krievijas vadībai krīzes atrisināšanā, tad tam būs iespēja izkļūt no šīs situācijas cienīgā veidā.
"Ja viņi kaut kādā veidā noklīdīs no šī ceļa - un tas ir mans personiskais viedoklis - var izveidoties ļoti sarežģīta situācija. Tostarp viņiem pašiem," Čurkins piebilda.
Viņš sacīja, ka ugunspārtraukšanas noraidīšana un doma par cīņu līdz uzvarai nozīmēs, ka "šis konflikts ilgs ļoti ilgu laiku un to ir šausmīgi iedomāties".
Tomēr Čurkins arī pieļāva, ka Asada komentāri bijuši domāti politiskās ietekmes veicināšanai un tiem nevajadzētu piešķirt pārāk lielu nozīmi.
"Mums vajadzētu vadīties nevis pēc tā, ko viņš saka, (..) bet pēc tā, ko viņš galu galā dara," sacīja Čurkins.
Runājot par Minhenes apņemšanos, viņš pauda cerību, ka Sīrijas režīms saprot, ka tā ir unikāla iespēja.