Iznīcinātas 19 100 tonnas tādu Krievijā ievestu un no realizācijas izņemtu produktu kā augļi, dārzeņi, siers un gaļas produkcija, otrdien paziņojumā savā mājaslapā pavēstījis Krievijas Federālais veterinārais un fitosanitārais dienests Rosseļhoznadzor.
Kremļa saimnieks Vladimirs Putins rīkojumu iznīcināt no "melnajā sarakstā" iekļautajām valstīm ievestos un no tirdzniecības izņemtos produktus deva 2015. gada augustā. Saskaņā ar Rosseļhoznadzor paziņojumu, vien 278 tonnas konfiscēto produktu nav iznīcinātas.
Aizliegums ievest dažādus pārtikas produktus no Rietumeiropas valstīm pagarināts līdz 2018. gada beigām. Tiesa, arvien vairāk Krievijas iedzīvotāju uzskata, ka šis nav populārs valsts lēmums, liecinājušas sabiedriskās domas aptaujas, ko veicis Krievijas valsts kontrolētais viedokļu izpētes centrs (VTsIOM).
Savukārt Eiropas Savienība pieprasījusi Krievijai kompensēt vairāk nekā 1,4 miljardus eiro saistībā ar cūkgaļas importa aizliegumu.
Jau vēstīts, ka Rosseļhoznadzor pērnā gada nogalē atcēlis ierobežojumus Latvijas uzņēmuma Karavela ražotās zivju produkcijas importam, ierobežojumi atcelti arī Igaunijas uzņēmuma DGM Shipping ražotās zivju produkcijas importam.
Jāatgādina, ka saskaņā ar Krievijas paziņojumu 2014. gada augustā tika noteikts embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem no Eiropas Savienības, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas. Krievija lepojās, ka līdz ar aizliegumu daudz labāk sokas vietējās produkcijas noiets.
Tomēr nereti parādījās arī ziņas par to, ka Krievijas ražotāji, izmantojot embargo sniegto aizsardzību no ārvalstu konkurences, krietni pazeminājuši savas produkcijas kvalitātes standartus, tādējādi ietaupot uz produktu ražošanas izmaksu rēķina un palielinot savu peļņu. Piemēram, Krievijas izdevums Fontanka vēstīja par eksperimentu, kurā secināja - Krievijā iespējams iegādāties pat biezpienu, kuru var aizdedzināt un kurš pēc tam deg vairākas minūtes.
un vēl...
mikusw
Boļševiki