"Twitter" darbības ātrums Krievijā tiek bremzēts jau kopš marta vidus, kad resursa darbība tika palēnināta visiem mobilo telefonu lietotājiem un 50% lietotāju, kas tam piekļūst no datora.
Krievijas informācijas tehnoloģiju un masu komunikācijas uzraudzības dienests "Roskomnadzor" skaidroja, ka šāds solis sperts, jo "Twitter" nebloķē saites uz Krievijā aizliegtu saturu, piemēram, bērnu pornogrāfiju.
Dienests deva "Twitter" mēnesi laika, lai dzēstu šādu saturu, pretējā gadījumā draudot pilnībā nobloķēt vietni Krievijā.
Pagājušajā mēnesī "Roskomnadzor" pagarināja ultimāta termiņu līdz maija vidum.
"Roskomnadzor" pirmdien paziņoja, ka nolēmis nebloķēt "Twitter", jo pārbaudē secināts, ka "Twitter" ir dzēsis vairāk nekā 90% no Krievijā aizliegtā satura, bet nolemts pagarina "Twitter" darbības ātruma bremzēšanu.
"Roskomnadzor" norādīja, ka "Twitter" ir paudis gatavību un interesi konstruktīva dialoga veidošanā ar "Roskomnadzor". Dienests norādīja, ka novērtē vietnes centienus ievērot Krievijas likumā noteiktās prasības.
Taču visu ierobežojumu atcelšana būs iespējam tikai pēc tam, kad "Twitter" būs dzēsis visus aizliegtos materiālus, paziņoja "Roskomnadzor", norādot, ka turpinās "Twitter" bremzēšanu mobilo telefonu lietotājiem.
"Roskomnadzor" neatklāja, vai pārtrauks bremzēt vietnes darbību, ja "Twitter" izdzēsīs visu atlikušo saturu, kas Krievijā tiek uzskatīts par nelegālu.
Dienests arī atklāja, ka identificējis nelegālu saturu citās interneta vietnēs, tostarp "Facebook" un "YouTube".
Gadījumā, ja šīs platformas neveiks atbilstošus pasākumus, līdzīgas sankcijas var tikt piemērotas arī tām, paziņoja "Roskomnadzor".
Tikmēr Krievijas opozīcija bažījas, ka patiesais varasiestāžu mērķis ir Kremļa pretinieku apklusināšana.
Pagājušajā mēnesī Maskavas tiesa piemēroja "Twitter" trīs sodanaudas kopumā par 8,9 miljoniem rubļu (aptuveni 99 000 eiro), jo "Twitter" nebija dzēsis ierakstus, kuros nepilngadīgas personas aicinātas pievienoties protestiem ieslodzītā opozicionāra Alekseja Navaļnija atbalstam.
Par līdzīgu pārkāpumu tiesa Maskavā pagājušajā mēnesī piemēroja sodanaudu arī vietnei "TikTok".
Janvārī Krievijas varasiestādes apsūdzēja ārvalstu sociālo mediju platformas par jaukšanos Krievijas iekšējās lietās, nedzēšot aicinājumus uz protestiem Navaļnija atbalstam.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins janvārī sūdzējās par lielo tehnoloģiju uzņēmumu pieaugošo ietekmi, norādot, ka tie jau konkurē ar valstīm.