Pēdējā aptauja liecina, ka Staļina vai vismaz viņa attēla pielūgsmes mānija inficējusi arī jauniešus. To īpaši aktīvi izmanto veikli darboņi, ekspluatējot staļinisma tēlus mārketingā, ko laikraksts Kommersant dēvē par "tirāna monetizāciju".
Levadas centra pārstāvis Ļevs Gudkovs intervijā The New York Times saka: "Nostiprinot Staļina tēlu, Putina režīms mēģina nostiprināt ideju, ka kolektīvās intereses ir daudz svarīgākas par indivīdu dzīvi, tas nozīmē, ka režīmam ir mazāk atbildības sabiedrības priekšā."
Šo Krievijas sabiedrībā novēroto jauno Staļina valdzinājumu nav kavējušies izmantot veikli darboņi dažādu preču un pakalpojumu mārketingā, raksta Kommersant.ru.
Pilnībā atjaunotais pēckara daudzdzīvokļu māju kvartāls Sokoļņikos oficiāli nosaukts par dzīvojamo kompleksu Staļinki. Mārketologi uzsver, ka šajā gadījumā Staļina tēls asociējoties ar drošumu, kvalitāti, dabiskumu, stabilitāti, augstiem griestiem utt.
Patentu reģistrācijas firmas pārstāvis stāsta, ka viņu klienti ir reģistrējuši tādas ar Staļinu saistītas preču zīmes kā degvīns Koba un Pahan Sovetov, vīns Kremļa kalnietis, papirosi StaļinLife. Ir nopērkams degvīns Ģenerālisimuss, sērkociņi Za Roģinu, melnā tēja Staļin, cigaretes Prima nostalģija. Staļina portrets ir uz glāžu turētājiem, šokolādes, rokaspulksteņiem, mobilo telefonu maciņiem un krekliņiem.
vasja
Kur cilvēki netic Dievam,
NAV VIENALGA