„Agrāk es uzskatīju, ka NATO uzbrukuma Sīrijai gadījumā mums ir jāieved karaspēks Aizkaukāzā, bet pašlaik situācija ir mainījusies,” politologs raksta savā blogā. „No vienas puses, Armēnija ir izdarījusi skaidru izvēli par labu rietumiem un pārstājusi būt uzticams sabiedrotais. Tās uzvedība jaunas globālās krīzes kļūst neparedzama. No citas puses, Azerbaidžāna ir spērusi soļus, lai tuvinātos Krievijai. Un Alijevs, pēc visa spriežot, ir devis garantijas Putinam, ka Azerbaidžānas teritorijā netiks ļauts izvērst rietumu operācijas pret Irānu un Krieviju. Šādos apstākļos nav apdraudēta Krievija un Irānas komunikācija Kaspijas jūras jautājumā un Azerbaidžānu var atstāt mierā,” teikts rakstā.
Vienlaikus, kā uzskata politologs, Krievijai ir skaidri jāliek saprast rietumiem, ka par agresiju pret Sīriju tiem nāksies maksāt augstu cenu. „Pie tam Krievijai ir jāuzspiež tur, kur mums ir skaidrs stratēģiskais pārākums – Baltijā. Tāpat kā Karību krīzes laikā, Krievijai ir jānostāda rietumus dilemmas priekšā: jūs uzbrūkat Sīrijai, pārkāpjot starptautiskās tiesības, mēs šajā gadījumā ieņemam Baltiju (1962. gadā, PSRS draudēja ieņemt Rietumberlīni un sagrābt vairākus Melnās jūras šaurumu).”
„Domājams, ka Krievijas karaspēka ievešanas Baltijā gadījumā zaudējumi būs minimāli, iespējams, tādu nebūs vispār. Ja nu vienīgi kāds nejauši pakļūs zem tanka, kā tas notika 1991. gadā pie Baltā nama. Vēl jo vairāk, domājams, ka puse Latvijas un Igaunijas iedzīvotāju sagaidīs Krievijas karaspēku ar ziediem, kā tas bija 1940.gadā,” ir pārliecināts politologs
Tāpat M. Aleksandrovs uzskata, ka Krievijai pirms krīzes sākuma ir jāizstājas no Līguma par kodolizmēģinājumu aizliegšanu un jāveic demonstratīvs kodolsprādziens Novaja Zemļa poligonā: „Tas parādīs rietumiem mūsu nodomu nopietnību un gatavību nepieciešamības gadījumā pielietot kodolieročus. Vēlreiz uzsvēršu: ar ASV var sarunāties tikai spēka valodā. Nekāda citu valodu tās nesaprot.”
„Nu, bet pašlaik jāsāk palielināt mūsu militārie grupējumi pie Latvijas un Igaunijas, kā arī Kaļiņingradas apgabalā un Baltijas jūrā. Iespējams, tas atvēsinās karstās galvas Vašingtonā,” noslēdz politologs.