Savukārt ASV prezidenta Donalda Trampa administrācija paziņojusi, ka ASV nepiedalīsies starptautiskās koalīcijas programmā, kuras mērķis ir nodrošināt efektīvas vakcīnas pret Covid-19 radīšanu un izplatīšanu pasaulē pēc tam, kad tās tiks licenzētas un tiks apstiprināta to drošība un efektivitāte, jo tajā ir iesaistīta Baltā nama asi kritizētā Pasaules Veselības organizācija (PVO). The Washington Post vēsta, ka šajā starptautiskajā programmā piedalās 172 valstis, taču Baltā nama runasvīrs Džads Dīrs paziņojis, ka ''ASV turpinās sadarboties ar starptautiskajiem partneriem, lai nodrošinātu uzvaru pār vīrusu, tomēr valsts negatavojas uzņemties saistības daudzpusējās organizācijās, ko ietekmē negodīgā Pasaules Veselības organizācija un Ķīna''.
Tramps vairākkārt pārmetis PVO, ka tās rīcība koronavīrusa pandēmijas laikā ir bijusi neefektīva un ka tā ir bijusi pārāk nekritiska pret Ķīnu.
Maskavas mērs Sergejs Sobjaņins 26. augustā aicināja Maskavas iedzīvotājus vakcinēties pret koronavīrusu ar jaunizstrādāto vakcīnu un pieteikties dalībai vakcīnas pēcreģistrācijas pētījumos. Paredzams, ka tajos piedalīsies ap 40 tūkstošiem pilngadīgo, kuri nav slimojuši ar Covid-19 un kuriem nav veselības problēmu. Viņiem no 3. līdz 5. septembrim būs jānodod analīzes veselības stāvokļa noteikšanai pirms vakcinācijas.
Maskavas pilsēta uzņēmusies finansēt šos pētījumus, kuri tiks veikti īpašos poliklīnikās un slimnīcās izvietotos centros. Paredzams, ka pusgadu pēc vakcinācijas brīvprātīgie atradīsies pastāvīgā medicīniskā uzraudzībā. Viņiem būs jāfiksē savs veselības stāvoklis īpašā mobilā telefona lietotnē. Daļai vakcinēto izsniegs elektroniskas aproces asinsspiediena un ķermeņa temperatūras pastāvīgai uzraudzīšanai.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins par jaunās vakcīnas reģistrāciju paziņoja 11. augustā. Rietumvalstīs Krievijas paziņojums kritizēts, uzsverot, ka Krievijas vakcīnai nav veikta trešā izmēģinājumu fāze.