Mītiņš pulcēja neparasti lielu dalībnieku skaitu - vairāk nekā 10 000. Daudziem bija rokās plakāti, citi gaisā lidināja papīra lidmašīnas, kas ir Telegram simbols.
Daudzi pieprasīja Krievijas prezidenta Vladimira Putina demisiju.
Mītiņa dalībniekus uzrunāja opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs. Politiķis nosodīja varasiestādes un uzraudzības dienestus, kas nobloķējuši Telegram.
Navaļnijs paziņoja, ka policija aizliegusi viņam aicināt cilvēkus uz varasiestāžu neatļauto mītiņu Maskavas centrā 5.maijā, un, izsakoties sarkastiski, viņš klātesošos "neaicināja" uz šo protesta akciju.
Aktīvisti un IT biznesa pārstāvji, kas uzstājās mītiņā, pauda nosodījumu Telegram bloķēšanai, pauda atbalstu interneta brīvībai un vārda brīvībai.
Skanēja arī tādi saukļi kā "Krievija būs brīva!" un "Nost ar caru!".
Krievijas federālais mediju uzraudzības dienests Roskomnadzor 16.aprīlī sāka mēģinājumus bloķēt Telegram un kopš tā laika interneta lietotāji Krievijā ziņo par ievērojamiem traucējumiem tīmekļa darbībā.
Maskavas Tagankas rajona tiesa šomēnes deva rīkojumu bloķēt Telegram, jo tās uzturētāji atteikušies nodot Federālajam Drošības dienestam (FDD) lietotāju privātās sarakstes atšifrēšanas atslēgas.
Bezmaksas ziņapmaiņas lietotne, kas ļauj lietotājiem apmainīties ar rakstiskiem vēstījumiem, fotogrāfijām un videoierakstiem, kopš izveidošanas 2013.gadā piesaistījusi vairāk nekā 200 miljonus cilvēku.
Jānis
Irlielāmērāticams
Koa ?