Par nebūtiskiem uzskatītie pakalpojumu sniedzēji, tostarp mazumtirdzniecības vietas, restorāni, kā arī sporta un izklaides vietas būs slēgti līdz 7.novembrim. Līdz tam laikam būs slēgtas arī skolas un bērnudārzi.
Darbu turpinās tikai tie veikali, kas pārdod pārtiku, medikamentus un citas pamata preces.
Krievija ir viena no pandēmijas smagāk skartajām valstīm pasaulē, bet varasiestādes atturējušās ieviest stingrus karantīnas režīmus, kādus pieņēmušas vairākas Rietumu valstis.
Krievijas prezidenta Vladimira Putina valdība lika lielas cerības uz pašmāju Covid-19 vakcīnu Sputnik V, bet krievi nesteidzas vakcinēties.
Līdz 27.oktobrim tikai 32% Krievijas iedzīvotāju bija pilnībā vakcinēti pret Covid-19, liecina tīmekļa vietnes Gogov aplēses.
Lai ierobežotu sociālos kontaktus, Putins pagājušajā nedēļā izsludināja apmaksātas brīvdienas no 30.otobra līdz 7.novembrim, un Maskavas varasiestādes sekoja šim piemēram, slēdzot nebūtiskās iestādes no ceturtdienas.
Satiksme uz ceļiem Maskavā šorīt bija nedaudz mazāka nekā citus rītus, bet Maskavas metro bija pilns ar cilvēkiem kā parasti, un daudziem pasažieriem nebija sejas masku.
Varasiestādes nav pieprasījušas cilvēkiem palikt mājās brīvdienu laikā, un daudzi plāno izmantot šīs dienas, lai ceļotu pa Krieviju un dotos uz ārvalstīm.
Soču mērs brīdinājis par lielu tūristu pieplūdumu, un Krievijā pieaudzis pieprasījums pēc avioreisiem uz Ēģipti un Turciju.
Krievijā trešdien tika reģistrēti 1123 Covid-19 izraisīt nāves gadījumi, kas ir jauns diennakts rekords. Kopš pandēmijas sākuma Krievijā reģistrēti 233 898 Covid-19 izraisīt nāves gadījumi.
Krievijā kopš pandēmijas sākuma oficiāli reģistrēti vairāk nekā 8,3 miljoni Covid-19 gadījumu, bet eksperti uzskata, ka patiesais saslimušo skaits ir daudz lielāks.
Krievijas statistikas birojs Rosstat oktobrī paziņoja, ka saskaņā ar viņu aplēsēm no Covid-19 miruši vairāk nekā 400 000 cilvēku.