Atbildīgās struktūras likušas veikt remontdarbus, jo ēkas pamati bija sākuši šķiebties un tiem bojājumus bija nodarījis ūdens. Lai stabilizētu struktūru, ticis iesūknēts cements, paskaidroja dienests, norādot, ka remontdarbu laikā Ļeņina mūmija nav tikusi pārvietota.
Kaut arī mauzolejs joprojām ir populārs tūrisma objekts, arvien vairāk Krievijas iedzīvotāju atbalsta ideju, ka revolūcijas vadonis būtu jāaizvāc no mauzoleja un jāapglabā. Pēdējo reizi plašākas debates par šo jautājumu izvērsās pērn, kad Kremļa partija "Vienotā Krievija" uzsāka kampaņu par Ļeņina apbedīšanu, tomēr diskusijas drīz vien tika izbeigtas. Tobrīd 56% Krievijas iedzīvotāju piekrita idejai, ka Ļeņinu vajadzētu apglabāt, liecināja Levadas centra veiktās aptaujas dati. 31% pauda pārliecību, ka boļševiku vadoņa pīšļiem ir jāpaliek mauzolejā.
Vairākas augstas Krievijas amatpersonas jau iepriekš atbalstījušas ideju par Ļeņina apbedīšanu, tomēr prezidents Vladimirs Putins taktiski atbalstījis "status quo" saglabāšanu. Vēl decembrī viņš sacīja, ka Ļeņina mūmijas izstādīšana publiskai apskatei atbilst krievu tradīcijām, kā citus piemērus piesaucot pareizticīgo baznīcas svēto pīšļus, kas apskatāmi slavenajos klosteros Krievijā, Ukrainā un Grieķijā. Lēmums par Ļeņina mūmijas pārvietošanu tiek uzskatīts par sociāli sprādzienbīstamu, jo idejai aktīvi iebilst daudzi komunisma ideoloģijas sekotāji.