Japānas ziņu aģentūra Kyodo vēsta, ka Abe pievērsis uzmanību šai līdzībai G7 samitā Hāgā, brīdinot, ka Ķīna mēģina grozīt "status quo" ar piespiešanu un Āzijā var notikt kaut kas līdzīgs Krimas aneksijai.
Ķīnas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis paziņoja, ka šādi komentāri ir galīgi nevietā un personīgi uzbruka Abem.
"Mēs jau sen esam teikuši, ka šis Japānas līderis, no vienas puses, liekulīgi izliekas uzlabojam Ķīnas-Japānas attiecības, bet no otras - saka sliktas lietas par Ķīnu, kur vien parādās starptautiski. Šie komentāri atkal atmasko viņa patieso seju," paziņoja ministrijas preses pārstāvis.
"Viņš velti pūlas uz starptautiskās skatuves maldināt sabiedrību ar izlocīšanos un tīšiem meliem, un Ķīnas vārda nomelnošanu. Taču tas nevar aizmālēt acis starptautiskajai sabiedrībai," uzsvēra ministrijas preses pārstāvis.
Viņš norādīja, ka tā ir Japāna, kas "pretlikumīgi pagrābusi" nelielo neapdzīvot arhipelāgu Dienvidķīnas jūrā, kuru Japāna dēvē par Senkaku salām, bet Ķīna - par Djaoju salām.
Viņš uzsvēra, ka Ķīna ir apņēmības pilna aizstāvēt savu suverenitāti Austrumķīnas un Dienvidķīnas jūrās, vienlaikus piebilstot, ka Pekina vēlējusies atrisināt šos strīdus ar dialogu palīdzību.
MI16
ļaunais dejotājs