"Mēs esam redzējuši, kā no Ukrainas robežas tiek atvilkti zināms daudzums Krievijas spēku, taču to tur joprojām ir lielā skaitā. Tie ar savu klātbūtni turpina radīt draudus stabilitātei un drošībai Ukrainā," sacīja Kērbijs.
Viņš arī atgādināja par anektētajā Krimā sakoncentrētajiem Krievijas spēkiem, norādot, ka "nekas nav mainījies tajā ziņā, ka Krievija turpina uzkurināt nestabilitāti Ukrainas iekšienē".
Krievija februāra beigās okupēja Ukrainai piederošo Krimas pussalu, bet martā to anektēja.
Krievijas diversanti, algotņi un vietējie teroristi aprīļa vidū Ukrainas austrumos sāka sagrābt valsts iestāžu un milicijas nodaļu ēkas, kā arī citus stratēģiskos objektus. Reaģējot uz šiem notikumiem, Ukrainas varasiestādes izvērsa pretterorisma operāciju.
Augusta beigās Ukrainas kontinentālajā daļā iebruka Krievijas armijas regulārās vienības un izvērsa uzbrukumu pret Ukrainas armiju.
NATO Eiropas spēku virspavēlnieks Filips Brīdlovs vēl 16.septembrī sacīja, ka Donbasā atrodas četri Krievijas Bruņoto spēku bataljoni.
Sodot Krieviju par Krimas aneksiju un Austrumukrainas destabilizāciju, Eiropas Savienības, ASV un citas rietumvalstis noteikušas sankcijas daudzām Krievijas augstākajām amatpersonām, Kremļa tuvākā loka cilvēkiem, kā arī Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.