Sociālo pētījumu aģentūras Baltic Surveys/Gallup un Rating Group Ukraine 2013.gada maijā veiktā aptaujā 53% aptaujāto Krimas iedzīvotāju pauda pārliecību, ka pussalai jāsaglabā pašreizējais autonomijas statuss Ukrainas sastāvā.
12% aptaujāto iestājās par tatāru autonomiju Ukrainas sastāvā, bet 2% pauda atbalstu vienkāršai Ukrainas administratīvai vienībai. Savukārt Krimas atdalīšanos no Ukrainas un pievienošanos Krievijai atbalstīja vien 23% aptaujāto, turklāt pēdējo divu gadu laikā šāda soļa atbalstītāju skaits bija sarucis par desmit procentpunktiem.
Par svarīgākajiem jautājumiem Krimas iedzīvotāji uzskatīja bezdarbu, kas satrauca 68% pussalas iedzīvotāju. Citi Krimas iedzīvotājus nomācošie jautājumi bija cenu pieaugums - 50%, zemais rūpnieciskās ražošanas apjoms - 37%, korupcija valsts iestādēs - 37% un trūcīgo iedzīvotāju sociālā aizsardzība - 36%.
Krievu valodas statuss satrauca 4% iedzīvotāju un starpkopienu attiecības satrauca arī 4% pussalas iedzīvotāju, bet attiecības ar Krieviju par svarīgu jautājumu uzskatīja vien 12% aptaujāto iedzīvotāju.
Aizvadītā gada maijā sevi kā krievus identificēja 40% aptaujāto Krimas iedzīvotāju, bet 24% par krimiešiem, 15% par ukraiņiem, 15% par tatāriem.
Tāpat aizvadītā gada maijā vairums Krimas iedzīvotāju kā nepieņemamas vērtēja protestu metodes administratīvo ēku ieņemšanai un autoceļu blokādei, pret ko iebilda attiecīgi 77% un 68% aptaujāto iedzīvotāju.
53% aptaujāto pauda atbalstu muitas savienības noslēgšanai ar Krieviju, bet 17% asociāciju līguma noslēgšanai ar Eiropas Savienību (ES).
Jautāti raksturot, kāda ir viņu attieksme pret Krieviju, 68% aptaujāto sacīja, ka viņiem ir silta attieksme, neitrāla - 26% un vēsa - 5%.
Savukārt pret ES 14% aptaujāto bija silta attieksme, 70% - neitrāla, 15% - vēsa attieksme. Bet pret ASV 6% aptaujāto bija silta attieksme, 68% - neitrāla, 24% - vēsa attieksme.
Krimas iedzīvotāju aptauju aizvadītā gada maijā veica Ukrainas pētījumu aģentūra Rating Group Ukraine, kas izjautāja 1200 pastāvīgos Krimas iedzīvotājus vecumā virs 18 gadiem.