"Mums ir bijušas sarunas ar krieviem par jaunu atomelektrostaciju būvēšanu. Viņi ir izteikuši dažus priekšlikumus," sacīja Abass Davani, kura teikto citēja laikraksts "Resalat". "Ideju un priekšlikumu apmaiņa turpināsies līdz skaidra rezultāta sasniegšanai," viņš piebilda.
Abasi Davani uzsvēra, ka jebkādi turpmākie darījumi ar Maskavu tiks slēgti "tādā veidā, lai būtu aizsargātas abu pušu intereses". Viņš neminēja, cik atomelektrostaciju nākotnē tiktu uzbūvēts un kur tās atrastos.
Krievija ir uzbūvējusi Būšehras AES, kas ir pirmā AES Irānā. To bija plānots iedarbināt jau 2007.gadā, taču darbības sākšana vairākkārt tika atlikta. Kodoldegvielas stieņu ievietošana Būšehras AES reaktora serdenī tika uzsākta pagājušā gada oktobrī, un Irāna cer pievienot Būšehras AES valsts elektrotīklam augusta beigās.
Kodoldegvielu šai Irānas pirmajai atomelektrostacijai piegādā Krievija, kas arī savāc izlietoto kodoldegvielu.
ASV sākumā pauda bažas par to, ka Krievija Irānā ceļ AES, raizējoties, ka Teherāna to varētu izmantot savai kodolbruņojuma programmai. Taču, kad tika noregulēts jautājums par kodoldegvielas piegādi, Vašingtona Būšehras AES vērtē pozitīvi, norādot, ka tagad Irānai vairs neesot nepieciešamības bagātināt urānu.
Pret Irānu ir noteiktas ANO sankcijas par atteikšanos izbeigt urāna bagātināšanu, jo bagātinātu urānu var izmantot gan kā kodoldegvielu atomelektrostacijās, gan arī kodolieroču radīšanai.
ASV un tās sabiedrotās ir nobažījušās par to, ka Irāna slepeni mēģinot uzbūvēt atombumbu. Irāna šīs bažas noraida un apgalvo, ka tās kodolprogrammai ir tikai civili mērķi.