Dokumentā secināts, ka uz avarējušās lidmašīnas atrastas bojājumi, kādi raksturīgi zibens spērienam. Pēc zibens spēriena atslēdzās lidmašīnas autopilots un lidmašīnas sistēmas pārgāja manuālā vadībā, norādīja SAK.
Analīzē secināts, ka lidmašīnas kapteinis otrajam pilotam sacījis, ka lidmašīna atgriežas lidostā.
Kad gaisa satiksmes kontrolieris apkalpei deva rīkojumu samazināt augstumu līdz 900 metriem un apgriezties, viņš pārjautāja, "vai ir nepieciešama jebkāda palīdzība?" Apkalpe atbildēja, ka "nē, pagaidām viss ir normāli, ierasti".
SAK analīze liecina, ka lidmašīnas šasija pirms avārijas trīs reizes pieskārās skrejceļa segumam.
"Pēdas uz skrejceļa trešā pieskāriena laikā liecina, ka galvenie šasijas elementi šajā brīdī jau bija daļēji iznīcināti," lasāms SAK dokumentā. "Nolūza galvenais šasijas balsts, notika tālāka lidmašīnas konstrukcijas salūšana, sekoja degvielas izlīšana un ugunsgrēks," notikumu gaitu rekonstruējuši eksperti.
Ziņojumā nav tiešu norāžu uz pilota kļūdām.
Krievijas nacionālās aviokompānijas Aeroflot iekšzemes reisa pasažieru lidmašīna 5. maijā bija izlidojusi uz Murmansku, bet pēc 28 minūšu lidojuma atgriezās Šeremetjevā un avārijas nolaišanās laikā aizdegās. Lidmašīnā avārijas brīdī atradās 78 cilvēki, no kuriem 41 gāja bojā.
Sarežģītu meteoroloģisko apstākļu dēļ lidmašīna nolaidās tikai otrajā mēģinājumā, taču nolaišanās laikā aviolainera šasija un priekšgals atsitās pret skrejceļu un aizdegās lidmašīnas dzinēji, liesmas drīz aptvēra arī visu lidmašīnas aizmugures daļu. Apkalpe steidzās evakuēt pasažierus pa piepūšamo trapu.