Rietumvalstu arheologiem pašlaik pieejamas vien ne pārāk labas kvalitātes fotogrāfijas, kuras atsūtījuši Irākas kolēģi, taču redzams, ka tuneļos uzieti gravējumi, kas ataino priesterus un reliģiskas ceremonijas. Minētie tuneļi izrakti zem paugura, kas bojāts 2014.gadā, džihādistiem uzspridzinot 12.gadsimta mošeju.
Tāpat, iespējams, uzieta ieeja līdz šim nezināmā templī, kas varētu būt datējams ar 5. vai 6.gadsimtu pirms mūsu ēras. Britu muzeja eksperti uzskata, ka Islāma valsts kaujinieki, veidojot savu tuneļu sistēmu, izrakušies cauri gadsimtiem senam kultūrslānim un atdūrušies pret pamatiezī izkaltu templi.
"Līdz šim esam redzējuši tikai sliktas kvalitātes fotogrāfijas, taču tajās redzamais ir patiesi aizraujošs. (..) Gravējumu reljefi ir unikāli, tiem ir īpašības, kuras citviet nekad neesam redzējuši, gravējumi nemaz neatgādina labi zināmās asīriešu ēras medību un dzīru ainas, kuras atrodas Britu muzejā," atradumu komentējis muzeja eksperts Sebastiens Rejs, kurš ir arī Irākas kultūrvēsturiskā mantojuma Ārkārtas menedžmenta programmas vadošais arhitekts. Viņš uzskata - nav šaubu, ka Irākas arheologi ir uzgājuši kaut ko patiesi nozīmīgu, turklāt paveikuši to, strādājot bīstamos apstākļos - tuneļi bieži vien nav pienācīgi nostiprināti un var iebrukt jebkurā brīdī.
Tikmēr Irākas armijai arī vēl priekšā sīvas kaujas - kaut atgūtas pašpārvaldes ēkas un nozīmīgi tilti pār Tigras upi, Mosulas vecpilsētā aizvien nocietinājušies džihādisti, turklāt tur šauri ielu dēļ nebūs iespējams izmantot bruņutehniku.