Premjerministrs norādīja, ka pēc kodolvienošanās parakstīšanas Irāna ir slēpusi dokumentus par programmu izstrādāt materiālu, kas ekvivalents "piecām Hirosimas līmeņa bumbām, ar kurām aprīkot ballistiskās raķetes".
Netanjahu tomēr nesniedza konkrētus pierādījumus par to, ka Irāna kopš 2015. gadā ar sešām lielvarām noslēgtās vienošanās būtu aktīvi centusies iegūt kodolieročus.
Irāna vienmer ir noliegusi plānus izstrādāt kodolieročus, norādot, ka tās kodolprogrammas domāta tikai civiliem mērķiem.
Preses konferencē pirmdien ASV prezidents Donalds Tramps paziņoja, ka Netanjahu atklātā informācija "sūta pareizo signālu" un parāda, ka kodolvienošanās "nav pareizais risinājums".
Tramps piedraudējis izstāties no viņa priekšteča prezidenta amatā Baraka Obamas laikā noslēgtās kodolvienošanās, ja Eiropas valstis, kas arī to parakstījušas, nepiekritīs atļaut stingrāku kontroli pār Teherānas raķešu programmu un noteikt Irānai paliekošus ierobežojumus attiecībā uz urāna bagātināšanu. Šobrīd tādi ierobežojumi noteikti līdz 2025. gadam.
ASV prezidents pieprasījis, lai Eiropas partneres risinātu šos jautājumus līdz 12. maijam, kad viņam kārtējo reizi jāpieņem lēmums, vai paturēt spēkā atteikšanos no sankciju piemērošanas Irānai.
Teherāna brīdinājusi, ka tā aktivizēs savu kodolprogrammu, ja ar lielvarām noslēgtā vienošanās izjuks.
Valdis D.
NATO rezervists
šito esmu jau dzirdējis