Tikmēr Irākas valdības spēki paziņojuši, ka operācijā, kas sākās pirmdien neilgi pēc pusnakts, pārņēmuši vismaz 13 svarīgas pozīcijas, kuras līdz šim kontrolējusi kurdu zemessardze pešmerga.
Irākas armija un policija, kuru atbalsta šiītu zemessardze, kas pazīstama kā Tautas mobilizācijas fronte, sagrābusi militāro bāzi, kas atrodas 15 kilometrus uz rietumiem no Kirkūkas.
Irākas spēki savā kontrolē pārņēmuši arī vienu no lielākajiem naftas laukiem, kā arī ar to saistītos infrastruktūras objektus.
Irākas premjerministrs Haiders al Abadi devis rīkojumu armijai novērst valsts sašķelšanas draudus pēc 25.septembrī sarīkotā kurdu neatkarības referenduma.
Kirkūkas province, kurā dzīvo kā kurdi, tā arī arābi un turkmēņi, neietilpst autonomajā Kurdistānas reģionā, taču 25.septembrī arī tur, tāpat kā pārējās trijās kurdu apdzīvotajās provincēs, notika neatkarības referendums, kurā pārliecinošs vairākums balsotāju atbalstīja atdalīšanos no Irākas.
"Mēs rīkojamies, lai vienīgi pildītu savu konstitucionālo pienākumu nodrošināt federālo pārvaldi un gādāt par drošību, kā arī aizsargāt nacionālo īpašumu šajā pilsētā," teikts al Abadi izplatītajā paziņojumā.
Sadursmēs, kas izcēlušās uz dienvidiem no Kirkūkas, nogalināti vismaz divi kurdu kaujinieki, bet vēl viens guvis ievainojumus.
Tomēr avoti drošības spēkos ziņo, ka visumā kurdu zemessardze neizrādot pretestību un atkāpjoties.
Irākas Kurdistānas prezidents Masuds Barzani devis kurdu zemessardzei pavēli neiesaistīties karadarbībā ar Irākas armiju.
Tomēr, "ja viņiem uzbrūk, tiem dota zaļā gaisma pielietot jebkādu spēku", pavēstījis Barzani palīgs Hemins Havrami.
Irākas spēki Kirkūkas provincē pozīcijas zaudēja 2014.gadā, kad teroristiskā grupējuma Islāma valsts kontrolē nonāca plašas teritorijas uz ziemeļiem un rietumiem no Bagdādes. Tolaik daudzas Irākas armijas vienības sabruka un to kontrolētās pozīcijas pārņēma kurdu zemessardze.