Savukārt Palestīna uzskata, ka abas arābu valstis to ir nodevušas, un otrdienu raksturoja kā "melno dienu" visam reģionam.
Uzvara Trampam
"Viņi izvēlas nākotni, kurā arābi, musulmaņi, ebreji un kristieši var dzīvot kopā, lūgties kopā un sapņot kopā harmonijā, saticībā un mierā," otrdien, piedaloties svinīgajā ceremonijā, kur tika parakstīti dokumenti par AAE un Bahreinas diplomātisko attiecību normalizāciju ar Izraēlu, sacīja ASV prezidents Donalds Tramps. Vienošanās parakstīja Izraēlas premjerministrs Benjamins Netanjahu, AAE un Bahreinas ārlietu ministri.
Tādējādi abas Persijas līča valstis ir atkāpušās no desmitgadēm ilgās arābu solidaritātes, kas liedza pārāk ciešu sadarbību ar Izraēlu līdz brīdim, kad ebreju valsts atzīs Palestīnas autonomiju. NPR un Reuters gan vēsta, ka pēdējos gados starp valstīm jau ir bijusi neoficiāla sadarbība vairākās jomās un otrdienas dokumenti to formalizē.
"Vienošanās var izbeigt arābu un izraēliešu konfliktu reizi par visām reizēm," sacīja Izraēlas premjers, kurš apmaiņā pret līgumiem ar arābu valstīm piekrita apturēt janvārī izziņoto tālāko izplešanos palestīniešu teritorijās. Tramps, kuram šī uzvara varētu palīdzēt gūt daļas vēlētāju atbalstu 3. novembra vēlēšanās, paziņojis, ka vēl vismaz piecas citas arābu valstis varētu tuvākajā laikā spert līdzīgus soļus. Izraēlas laikraksts Jerusalem Post ziņo, ka viena no tām varētu būt Omāna.
BBC skaidro, ka pašlaik liela uzmanība tiek veltīta reģionā ietekmīgās Saūda Arābijas rīcībai. Tā iepriekš norādījusi, ka nav gatava izskatīt miera līgumu slēgšanu ar Izraēlu. Vienlaikus, kā min eksperti, Bahreina un AAE vienošanos ir parakstījušas ar Saūda Arābijas svētību.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 17. septembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!