Charlie Hebdo publiskoja pravieša Muhameda karikatūras, ko daļa musulmaņu uzskatīja par apvainojošām.
Islāmistu uzbrukumā žurnāla redakcijai Parīzē 7.janvārī gāja bojā 12 cilvēki. Asiņainais slaktiņš šokēja visu pasauli un izraisīja plašas diskusijas par vārda brīvību.
Charlie Hebdo mājaslapas nobloķēšana, kā izskatās, ir daļa no pagājušā mēneša tiesas lēmuma nobloķēt vairākus desmitus tīmekļa vietņu, kuru saturs tika atzīts par apvainojušu reliģijai.
Turcijas tiesa nobloķējusi arī piekļuvi valsts pirmās ateistu biedrības mājaslapai, norādot, ka tā ir apvainojums reliģiskajām vērtībām, trešdien paziņoja Ateizm Dernegi (Ateistu biedrība).
Tīmekļa vietne Engelliweb.com, kas seko līdzi interneta cenzūrai Turcijā, vēsta, ka valstī pašreiz bloķēti aptuveni 67 000 tīmekļa vietņu.
Daudzas no tām ir pornogrāfijas lapas, bet nobloķēto tīmekļu vietņu sarakstā ir arī liels skaits politisko mājaslapu, sevišķi tās, kas saistītas ar kurdu nacionālistu kustību.
Pagājušajā gadā Turcijas varasiestādes nobloķēja mikroblogošanas vietni Twitter un sociālo tīklu YouTube, bet tiesa šo aizliegumu atcēla.
Starptautiskās preses un vārda brīvības organizācijas Reportieri bez robežām (Reporters sans frontieres - RSF) Pasaules preses brīvības indeksā Turcija atrodas 149.vietā no 180 valstīm.