Pēc R. Erdogana vārdiem, visi saprātīgi domājošie pasaules cilvēkiem ir pret atomenerģijas izmantošanu militāriem mērķiem, bet atbalsta tās miermīlīgu pielietošanu.
Turcija jau agrāk ir paziņojusi, kas nepievienosies sankcijām pret Irānu, kuras ieviesušas ASV un Eiropas Savienības dalībvalstis. Piemēram, Ankara atsacījās samazināt Irānas ogļūdeņražu iepirkumu apjomus.
Šie paziņojumi tika sniegti vienlaikus ar ievērojamu atsalumu Izraēlas un Turcijas attiecībās. 2011. gadā starp abām valstīm sākās diplomātisks konflikts, kas beidzās ar diplomātisko attiecību līmeņa pazemināšanu, kā arī sadarbības pārtraukšanu ekonomiskajā un militārajā sfērās.
Izraēla ir pārliecināta, ka Irāna veic kodolpētījumus nevis ar mērķi iegūt lētu elektroenerģiju, bet gan lai radītu pati savus kodolieročus. Izraēlas līderi vairākkārt izteikušies, ka pieļaus šādu situāciju un apstādinās Teherānu ar jebkādiem līdzekļiem.
Pēc ASV aizsardzības ministra Leona Panetas vārdiem, Izraēlas trieciens pa Irānas kodolobjektiem var tikt dots jau šī gada pavasara beigās – vasaras sākumā.