Kā zināms, Latvija sestdien ar 73:66 pieveica Slovēnijas valstsvienību, pirmo reizi kopš 2001.gada finālturnīra iekļūstot sacensību ceturtdaļfinālā. Līdz ar to Latvijas izlase turpinās cīņu par medaļām un iespēju piedalīties nākamā gada Riodežaneiro vasaras olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.
"Atšķirībā no citām komandām Slovēnijai spēle uzbrukumā sākas no ārējās līnijas. Rezultatīvākie spēlētāji ir Zorans Dragičs, Jaka Blazičs un Klemens Prepeličs, kā arī viņiem palīdzēja divi citi saspēles vadītāji. Uzdevums bija ierobežot viņus, nedaudz pamainot mūsu spēles zīmējumu," pēc mača atklāja Bagatskis. "Negribu teikt, ka izmantojām viltus zonas aizsardzību, taču vēlējāmies viņiem radīt ilūziju, ka slovēņiem no bumbas jāšķiras biežāk. Bijām nolēmuši agresīvāk spēlēt arī pret Dragiču. Vairāk vai mazāk tas viss sanāca. Pāris reizes izdevās tikt arī pie viegliem punktiem, īpaši otrās ceturtdaļas pēdējās piecās minūtēs, kad slovēņi tika pie pieciem groziem. Mums bija tikai divas piezīmes, tāpēc mums vairāk jākoncentrējas un katra epizode jānospēlē līdz galam."
Latvijas izlases galvenais treneris atzina, ka trešajā ceturtdaļā komandai bijuši daudz ļoti labu metienu, turklāt vienība strādājusi nežēlīgi.
"Punktus guvām ar darbu. Bija skaidrs, ka tā tas turpināsies līdz pat beigām, bet uzvarēs tas, kuram nervi stiprāki un kuram blakus stāvēs veiksme. Mača izskaņā mums bija vairāki uzbrukumi ar brīviem metieniem, kurus gan nerealizējām. Šādi spēli varējām izšķirt ātrāk," izteicās Bagatskis.
"Visas spēles turnīrā bijušas smagas, ne tikai šī. Viss vasaras darbs, piedzīvotie zaudējumi pret spēcīgiem pretiniekiem pārbaudes spēlēs mūs sagatavoja. Šobrīd komandai ir stabilitātes, konkrētāk, uzmanības trūkums. Vairākas minūtes paveicam labu darbu, bet pēc tam īsā laikā pretiniekam atdodam pārsvaru. Vai būs labāk, es nezinu. Katrs mačs ir citādāks," uzsvēra treneris. "Pirms šīs spēles spēlētājiem teicu divas lietas - to, ka mums vajag būt agresīviem, jo slovēņi pie katras mazākās iespējas kritīs un čīkstēs. Viņi tā dara visu laiku. Bija svarīgi nepakļauties viņu spiedienam - ja sitam piezīmi, tad darām to kārtīgi. Tāpat bija katra epizode jāizdara līdz galam."
Bagatskis nenoliedza, ka sasniegt Eiropas čempionāta ceturtdaļfinālu ir patīkami, taču priekšā ejams vēl tāls ceļš.
"Basketbola un sporta dzīve mums iedeva apstākļus, ko izmantojām. Esam ceturtdaļfinālā, taču nezinu, kas sekos tālāk. Varam spēlēt ar vienu pretinieku desmit reizes, bet katrs mačs būs citādāks. Protams, sasniegt ceturtdaļfinālu ir patīkami, bet vēl diezgan garš ceļš ir ejams. Lai spēlētāji tagad priecājas, jo emocijas viņiem ir karaliskas. Daļa no žurnālistiem pirms tam mūs glabāja. Man prieks, ka neklausījāmies tos murgus, kas mums apkārt. Vienkārši darījām un gājām uz to, ko mums vajag."
Latvijas izlases pretiniece ceturtdaļfinālā noskaidrosies jau sestdienas vakarā, kad spēkiem mērosies Francija un Turcija.
Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisinājās četrās pilsētās - Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija), Zagrebā (Horvātija) un Rīgā. Eiropas čempionātā no katras grupas tālāk turnīram kvalificējās četras labākās komandas.
Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.
2015.gada Eiropas čempionātam bija plānots risināties Ukrainā, tomēr nestabilās politiskās situācijas dēļ lēmums tika mainīts.
Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.
Latvijas izlase Eiropas čempionātā piedalās jau desmito reizi pēc neatkarības atgūšanas. Līdz šim labākais sasniegums bijis 2001.gada turnīrā, kad tika izcīnīta augstā astotā vieta. Piecos Eiropas čempionātos valstsvienība nespēja izkļūt no apakšgrupas, bet šī melnā sērija tika pārtraukta 2013.gadā Slovēnijā, kad Latvija palika vien uzvaras attālumā no ceturtdaļfināla sasniegšanas.