Sestdiena, 21. septembris
Matīss, Modris, Mariss

Blūmam pieci punkti; Lietuvos rytas zaudē CSKA vienībai ULEB Eirolīgas pirmajā spēlē

Zaudējumu jaunās sezonas ULEB Eirolīgas turnīra basketbolā pirmajā spēlē ceturtdien piedzīvoja latviešu saspēles vadītāja Jāņa Blūma pārstāvētais Lietuvas klubs Viļņas Lietuvos rytas.

Aizvadītajā D apakšgrupas pirmās kārtas mačā Lietuvos rytas izbraukumā ar rezultātu 73:75 (23:20, 14:26, 15:8, 21:21) piekāpās Krievijas čempionvienībai Maskavas CSKA.

Blūms laukumā pavadīja 29 minūtes un 40 sekundes, kuru laikā guva piecus punktus, realizējot vienu no septiņiem izpildītajiem tālmetieniem un abus soda metienus, taču garām grozam raidīja abus divpunktu metienus. Vēl latvieša kontā sešas rezultatīvas piespēles, divas kļūdas un viena pārtverta bumbas, kas deva trīs efektivitātes koeficienta punktus.

Uzvarētājiem šajā mačā rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Sonijs Vīmss, bet pa 12 punktiem iekrāja Viktors Hrjapa un Nenads Krstičs. Savukārt Lietuvos rytas komandā ar 19 punktiem izcēlās Renalds Seibutis.

Vēl minūti un 20 sekundes pirms ceturtās ceturtdaļas beigām viesi bija vadībā ar 71:67, taču turpinājumā CSKA basketbolisti veica izrāvienu 7:0 un ieguva trīs punktu pārsvaru, ko Lietuvos rytas līdz mača beigām nebija pa spēkam atspēlēt.

Bez šīm komandām turnīra D apakšgrupā cīnās arī Serbijas čempionvienība Belgradas Partizan, kuras rindās spēlē cits latvietis Dāvis Bertāns, kā arī ar Spānijas čempioni Barselonas Regal, Vācijas klubs Bambergas Brose Baskets un Turcijas komanda Stambulas Bešiktaš.

ULEB Eirolīgas apakšgrupu sacensībās 24 komandas sadalītas četrās grupās un aizvadīs divu apļu turnīru, katras grupas pirmo četru vietu ieguvējiem iekļūstot nākamajā posmā. Savukārt Top 16 turnīrā līdzšinējo četru grupu vietā 16 komandas tiks sadalītas divās grupās pa astoņām vienībām katrā, turklāt komandu izvietojums pa grupām netiks noteikts izlozē, bet gan ar iepriekš saskaņotu kārtību. Arī šeit vienības sacentīsies divos apļos.

Katras grupas pirmo četru vietu ieguvēji iekļūs ceturtdaļfinālā, kur sērijā līdz trijām uzvarām tiks noskaidroti Final Four turnīra dalībnieki.