Trešdiena, 3. jūlijs
Verita, Everita, Benita, Emerita

Čempionvienība Cēsis ar pārliecinošu uzvaru uzsāk LSBL finālsēriju

Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijas pirmajā mačā ceturtdien pašreizējās valsts čempiones Cēsis savā laukumā uzvarēja "TTT Rīga" komandu. Aizvadītajā spēlē cēsnieces bija pārākas ar rezultātu 82:51 (22:8, 21:18, 18:11, 21:14).

Stabilus pamatus uzvarai Cēsu komanda ielika jau pirmajā ceturtdaļā, kad pirmo piecu minūšu laikā izvirzījās vadībā ar desmit punktiem, bet līdz tās beigām iekrāja 14 punktu handikapu. Otrajā ceturtdaļā laukuma saimniecēm neizdevās pārsvaru ievērojami palielināt, bet trešā ceturtdaļa atkal aizritēja ar jūtamu Cēsu komandas pārsvaru, kā rezultātā mājinieces noslēdzošās desmit minūtes sagaidīja ar 22 punktu pārsvaru. Spēles pēdējā ceturtdaļā Cēsis pārsvaru atkal palielināja, ne brīdi neradot šaubas par pārliecinošas uzvaras izcīnīšanu.

Uzvarētāju komandas rindās rezultatīvākās ar 20 punktiem bija Kristīne Silarāja un serbiete Inesa Ajanoviča, kuras iekrāja arī pa astoņām atlēkušajām bumbām, bet 13 punkti Andas Eibeles kontā.

Savukārt TTT Rīga labā 12 punktus guva Dita Rozenberga, kuras kontā arī desmit bumbas zem groziem. Neviena cita viesu komandas spēlētāja neguva vairāk par deviņiem punktiem.

Sērijas otrais mačs notiks svētdien Rīgā. Sērija ritēs līdz vienas komandas trim uzvarām.

Par LSBL zeltu šīs abas komandas cīnās piekto reizi pēdējo sešu gadu laikā. Iepriekš 2008.gadā TTT Rīga uzvarēja visās trijās spēlēs, gadu vēlāk Cēsis tikpat pārliecinoši revanšējās, 2010.gadā notika visinteresantākā sērija, čempiones noskaidrojot izšķirošajā, piektajā, spēlē, kad virsroku guva TTT Rīga, bet pērn Cēsis uzvarēja četru spēļu sērijā.