Rīgā +6 °C
Pirmdiena, 13. maijs
Ira, Iraīda, Irēna, Irina

Latvijas U-18 basketbolisti EČ otro posmu sāk ar uzvaru pret Krieviju

Latvijas U-18 junioru basketbola izlase pirmdien Liepājā Eiropas čempionāta otrā posma pirmajā spēlē ar rezultātu 70:64 (16:17, 14:16, 27:15, 13:16) uzvarēja Krievijas vienaudžus.

Latvijas izlases rindās rezultatīvākais ar 11 gūtiem punktiem bija Iļja Gromovs, bet ar desmit punktiem izcēlās Rihards Adiņš.

Pirmajās divās ceturtdaļas abas komandas spēkojās līdzīgi, tomēr nelielā vadībā visu laiku turējās Krievija, bet pēc pirmā puslaika Latvijas izlase zaudēja ar 30:33. Arī lielāko trešās ceturtdaļas daļu Krievija saglabāja pāris punktu pārsvaru, bet minūti un 50 sekundes pirms trešās ceturtdaļas beigām Latvijas komandai izdevās pārņemt vadību (49:48). Pirms mača noslēdzošās ceturtdaļas Latvijai jau bija deviņu punktu pārsvars (57:48), bet četras minūtes pirms pamatlaika beigām latviešu pārsvars bija sasniedzis 14 punktu atzīmi - 64:50.

Cīņas turpinājumā Krievijas jaunie basketbolisti veica izrāvienu un pietuvojās līdz 62:65, taču ne uz ko vairāk Krievija šajā spēlē nebija spējīga, piedzīvojot zaudējumu.

Vēl vienā F apakšgrupas pirmās kārtas mačā pirmdien Slovēnijas izlase ar 84:81 (24:23, 18:21, 13:15, 29:22) pieveica Bulgāriju.

Otrā posma turpinājumā otrdien Latvijas izlase tiksies ar Horvātiju, bet trešdien spēkosies ar Slovēniju.

Pašlaik F grupas kopvērtējumā pa divām uzvarām ir Horvātijai, Bulgārijai un Latvijai, Krievijas un Slovēnijas kontā pa vienam panākumam, bet ar diviem zaudējumiem cīnās Turcija.